Melnās kafijas vakars

30.novembris mūsu skolā jau sesto gadu nāk ar Melnās kafijas vakara tradīciju, kad iededzam sveces, pildām tases ar stipru melnu kafiju, ziežam uz smaržīgas rupjmaizes marmelādi un pieminam Brīvības cīņās kritušos kadetu skolas 14 audzēkņus, kuri tālajā 1919.gadā, būdami vēl pavisam jauni puiši, varonīgi stājās pret ienaidnieku, lai nosargātu Latviju.

Melnās kafijas vakarā noteikti tiekamies ar mūsu Latvijas armijas karavīriem vai arī pirmās Latvijas brīvvalsts laikā dienējušiem un nu jau sirmajiem virsniekiem. Šogad vakara dalībnieks bija mūsu bijušais skolnieks, bet nu jau Latvijas armijas Sauszemes spēku 1. kājnieku bataljona 2. rotas kareivis Einārs Staņislavskis, kurš ir atgriezies no miera misijas Afganistānā. Einārs demonstrēja paša veidotas video filmas par savām dienesta gaitām, kā arī stāstīja par kareivju ikdienu, mācībām un atbildēja uz visiem mūs interesējošiem jautājumiem.

Līga Pētersone 11. a klases skolniece