Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: vēsture ap mums

Noslēdzies 11. Starptautiskais skolēnu pētniecisko darbu konkurss

Reinis Eiduks, Pļaviņu novada ģimnāzijas filiāle Odzienā Reinis Eiduks (6.e)

Sestdien, 26. maijā, mēs ar manu vēstures skolotāju B.I.Osīti bijām Rīgā Latviešu biedrības namā uz šī konkursa noslēgumu. Tajā uzrunu teica Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš arī apbalvoja uzvarētājus. Šis konkurss notiek 23 Eiropas un pasaules valstīs. Latvijā šogad tajā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki. Uz finālu uzaicināti bija 18 dalībnieki. Prezidents abalvoja tikai 9 godalgotos: trīs 1. v ieguvējus, divus 2. v ieguvējus un četrus 3 v. ieguvējus.

Finālisti ar prezidentu tika nofotgrafēti.

Mani intervēja TV3 žurnālists, bet sižets par šo pasākumu bija arī LTV1.

Konkursa laikā tika nolasīts fragments no man darba: “Kādu dienu es mājās pie sienas ieraudzīju svētbildi. Tā tur bija stāvējusi visu laiku, kopš es sevi atceros. Tajā ir attēlota svētā Marija, svētais Jāzeps un Jēzus Kristus. Svētbilde izskatās veca. Tai ir nomelnējis koka rāmis, nedaudz ieplaisājis stikls, bet krāsas spilgtas. Kāpēc tik veca bilde ir mūsmājās? Vaicāju to savai vecmammai. Viņa atbildēja, ka to no Sibīrijas atvedusi mana vecvecmamma.

Kapēc no Sibīrijas? Ko viņa tur darīja? Ko vēl atveda? Vai viņa tur bija viena? Vēl daudzus jautājumus es uzdevu savai vecmammai un pēc tam arī mammai. Viņas man atbildēja un pastāstīja par 1949.gada 25.marta izsūtīšanu. Tad es nedzudz papētīju grāmatas un internetā un sapratu, ka es to nemūžam negribētu piedzīvot. Taču ir jāpieraksta atmiņas, kamēr tās kāds vēl stāsta, kamēr ir, kas atceras…”

Mājās atgriezos ar prieku, par iegūto 1. vietu. Mūsu mazā skoliņa šajā konkursā piedalījusies, jau 11 gadus un piekto reizi tikām finālā.


Sveicam Reini un viņa skolotāju Birutu Irēnu Osīti!

Konkurss skolēniem “Vēsture ap mums”

Konkurss "Vēsture ap mums" 2012. gada 5. maijā notiks radošo un pētniecisko darbu konkursa skolēniem “Vēsture ap mums” fināls, uz kuru 18 dalībnieku vidū ir uzaicināts arī 6.e klases skolnieks Reinis Eiduks.

Sveicam viņu un skolotāju Birutu Irēnu Osīti un vēlam veiksmi!

Konkursa „Vēsture ap mums” noslēguma pasākumā

Konkursa "Vēsture ap mums" noslēguma pasākumā

Zane Kažus, skolotāja Iveta Krastiņa un Linda Milsone konkursa "Vēsture ap mums" noslēguma pasākumā

21.maijā Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās starptautiskā skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkursa – „Vēsture ap mums” noslēguma ceremonija.

Šajā konkursā arī piedalījās mūsu skolas 11.klases skolnieces – Zane Kažus un Linda Milsone, kuras tika ielūgtas uz šī konkursa noslēguma pasākumu. Pasākums sakās plkst. 11, un pasākuma pirmajā daļā svinīgi tika apsveikti konkursa uzvarētāji. Finālistu sveikšanā piedalījās arī valsts prezidents Valdis Zatlers. Kā jau visi dalībnieki, arī mūsu skolas audzēknes ieguva atzinības rakstu par piedalīšanos, kā arī Latvijas valsts kinofotofonodokumentu arhīva specbalvu.

Pasākuma laikā varēja apskatīt arī citu skolēnu darbus un izbaudīt dažu dalībnieku muzikālos priekšnesumus. Pasākuma beigās visi viesi un dalībnieki bija aicināti pie galda un bija iespēja nobaudīt jubilejas torti, jo šogad šim konkursam apritēja desmit gadu jubileja.

Mazliet par pašu pasākumu. Šāds pasākums notiek jau desmit gadu un to rīko vēstures skolotāju biedrība kopā ar Eustory (vēstures tīkls Eiropas jauniešiem) un Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fondu. Šī gada konkursa tēma bija “Attēls stāsta…”. Konkursā varēja iesniegt gan zinātniski pētnieciskos darbus, gan radošos darbus (grāmatas, plakāti, videofilmas u.c.)

Piedaloties šajā konkursā, mēs ieguvām daudz pieredzes un pozitīvu emociju! Tāpēc lielu paldies sakām vēstures skolotājai par to, ka mūs mudināja piedalīties un par to, ka mēs tik tālu tikām!

P.S. Arī nākamajā gadā notiek šis konkurss un visi ir laipni aicināti piedalīties. Tiesa, ir jāiegulda darbs un laiks, bet tas atmaksāsies.

Zane Kažus un Linda Milsone