Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: eiropas savienība

Pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās veterāniem

Somijas pilsētā Jiveskilā no 3. līdz 8.aprīlim notika Pasaules čempionāts vieglatlētikā telpās veterāniem. Šīm sacensībām bija pieteikušies 66 valstu 2713 sportisti, pārstāvēti bija visi kontinenti. Sacensībās startēja arī 47 sportisti no Latvijas, starp viņiem arī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāja Aija Rogāle.

Somija sportistus sagaidīja ar dziļu sniegu un krietnu salu. Sacensību dienā, kad notika individuālās – komandu sacensības 10 kilometru soļojumā šosejā, no rīta termometra stabiņš rādīja mīnus 15 grādus. Dienā gan, protams, bija siltāk.

No Latvijas par medaļām dažādās vecuma grupās cīnījās sešas komandas, un piecas no tām tika pie medaļām, turklāt divas ieguva zelta medaļas – to skaitā W40 grupas komanda, kuras sastāvā bija Aija Rogāle kopā ar Gulbenes un Madonas sportistēm Anitu Žavridu un Daci Saulīti. Apbalvošanas ceremonijas laikā par godu uzvarētājām skanēja Latvijas himna.

Individuālajā vērtējumā Aijai 4. vieta gan 3000 m soļojumā manēžā, gan 10km soļojumā šosejā.

8km kross notika sniegotā, slidenā, kalnainā 2km apļu trasē, kur komandvērtējumā Latvijas komanda W35 grupā (Aija Rogāle kopā ar Baibu Frišenbrūderi no Tukuma un Ilonu Kojaloviču no Babītes) izcīnīja bronzas medaļas.

Kopumā Latvijas veterāni nostartēja labi, izcīnot 15.vietu valstu vērtējumā un iegūstot 24 medaļas – 8 zelta, 8 sudraba un 8 bronzas.

Aija Rogāle – Eiropas veterānu sporta spēļu laureāte

Latvijā jau rudens, bet Itālijā vēl bija īsta vasara ar 31 grādu karstumu, kad no 10. līdz 20.septembrim Lignano pilsētā pie Adrijas jūras notika Eiropas veterānu sporta spēles daudzos sporta veidos – vieglatlētikā, triatlonā, orientēšanās, karatē, vindsērfingā, pludmales volejbolā, airēšanā, sporta dejās un citos. Spēlēs piedalījās 61 tautību pārstāvji, arī no Austrālijas, Brazīlijas un citām vietām ārpus Eiropas, kopā 4108 dalībnieki.

Sacensībās piedalījās arī ģimnāzijas vizuālās mākslas, kultoroloģijas un tehniskās grafikas skolotāja Aija Rogāle, Latvijas valsts komandu pārstāvot vieglatlētikas sacensībās 5000m soļojumā stadionā un 10 km šosejā. Līdzdalība sacensībās vainagojās ar panākumiem – bronzas medaļas abās distancēs S40 grupā. Malacis!


Attēlos – apbalvošanas pasākumā kopā ar Itālijas un Krievijas pārstāvēm un pie spēļu centra – fonā augu kompozīcija spēļu emblēmas izskatā.

Aija Rogāle piedalās Eiropas čempionātā!

No 16. līdz 20. martam Beļģijas pilsētā Gentē notika Eiropas veterānu vieglatlētikas čempionāts telpās (EVACI).

Ģimnāzijas skolotāja Aija Rogāle Latvijas komandas sastāvā piedalījās 3000m (manēžā) un 5km (šosejā) soļošanā. 3000m soļošanā iegūta 6.vieta savā vecuma grupā, 5km soļošanā individuālajā vērtējumā – 5.vieta.

Komandu vērtējumā (valsts komandas vērtējumā pēc čempionāta nolikuma tika ņemti vērā 3 labākie rezultāti no attiecīgās valsts konkrētā vecuma grupā) Latvijas komanda kļuva par vicečempionēm, iegūstot sudraba medaļas. Par čempionēm kļuva Vācijas komanda.

Komandā vēl startēja Dace Saulīte no Madonas un Inga Baroņenko no Daugavpils.


Mūsu vidusskolēni – kopā ar citu ES valstu jauniešiem diskutē Eiropas Parlamentā Strasbūrā (+bildes)

FRANCE_22Ilze Seipule, EUROSCOLA pasākuma grupas vadītāja

Kad 2009.gada rudenī mūsu skolā viesojās ceļojošā izstāde “Eiropas Parlaments ierullē Jūsu novadā”, daudzi izmantoja iespēju virtuāli iepazīt Eiropas Parlamenta darbu un tajā ievēlētos Latvijas deputātus, kā arī uzrakstīt viņiem novēlējumus vai ieteikumus. Tajā brīdī gan varbūtība tuvā nākotnē apmeklēt Eiropas Parlamentu klātienē šķita visai nereāls un gandrīz vai neaizsniedzams sapnis.

Lasīt vairāk