A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas apbalvošanas pasākums

Šī gada 25. maijā LU Zinātņu mājā, Rīgā, notika A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas (NMS) rīkoto konkursu un olimpiāžu apbalvošanas pasākums. Mūsu skolas 6.b klases skolniece Agrita Andersone saņēma diplomu un medaļu par iegūto 3. vietu atklātajā matemātikas olimpiādē, bet 6.a klases skolēni – Armands Striķis un Renārs Valdbergs diplomus par iegūtajām atzinībām.

Sakot Agritai, Armandam un Renāram sirsnīgu paldies par sadarbību, degsmi un aizraušanos matemātikas apguvē, citēšu latviešu matemātiķa Jāņa Menča teikto: “Matemātika ir pamats visam. Tā ne tikai iemāca pamatzināšanas, bet galvenokārt iemāca loģiski spriest, pielietot un secināt. Svarīgi ir prast informāciju ne tikai atrast, bet izdomāt, kas tajā ir svarīgākais. Otra lieta, ko matemātika iemāca – jebkuru domu pamatot. Lai cilvēki piekristu kādai domai vai idejai, tiem ir svarīgi pamatot, kāpēc man to vajag, kāds no tā labums? Ne mazāk būtiska lieta ir prast pierādīt. Tas ir svarīgi jebkuras savas idejas īstenošanai. Matemātika iemāca saskatīt sakarības un izmantot tās, lai varētu atvieglot pats sev dzīvi”. Lai katrs jūsu sasniegums rada enerģiju un azartu jauniem sasniegumiem!

Matemātikas skolotāja Ingrīda Bērziņa