“Erudīts 2024” vidusskolēniem

erudits_logo_PV-2024

Direktores vietniece izglītības jomā Lana Ivanova

2024. gada 5. marta pēcpusdienā 9.-12.klašu skolēni pulcējās uz ikgadējo konkursu “Erudīts”. Pirms 30 gadiem, 1994. gadā, direktores vietnieces Inese Saulīte un Vaira Siliņa aizsāka konkursa “Erudīts” tradīciju. Sākotnēji tas bija individuāls konkurss, kurā tika noteikts erudītākais vidusskolēns, bet šogad tika noskaidrota erudītākā 9. – 12. klašu skolēnu komanda. Konkursā piedalījās: 9.a klases komanda “Kazenes” (Beāte, Sofija Anna, Paula Keita, Marta), 9.b klases komanda “Četras devītās” (Elija, Alita, Loreta, Justīne), 9.b klases komanda “Erudītie ezīši” (Artūrs, Gabriels, Amanda, Laima), 10. klases komanda “10 no 10” (Keita Kristiāna, Viviāna, Armands), 11. klases komanda “Quattro” (Anastasija, Kate, Paula Beāte, Reinis), 11. klases komanda “4×4” (Daniels, Lienīte, Katrīna, Artjoms), 12. klases komanda “Kukainīši” (Antra, Adriāna, Kristīne, Vendija), 12. klases komanda “Mānija” (Nikola, Linards, Madara, Gundars).

Šogad komandām bija jāveic 8 dažāda veida uzdevumi, ko tika sagatavojuši skolotāji: vispārīgs tests, kurā bija jāparāda komandas erudīcija par cilvēkiem, kuri 2023. un 2024. gadā ir saņēmuši kādu balvu par ieguldījumu vai sasniegumiem kādā nozarē, vēstures konkursā bija jāatpazīst, kad noticis aprakstītais notikums, dabaszinātņu konkursā jāpielieto fizikas likumi praktiskā darbībā un jāmāk noteikt, kurus priekšmetus saliekot kopā varētu iegūt svaru, kas atbilstu 0,5 kg. Valodu jomas konkursā svešvalodā dotajam frazeoloģismam jānosaka atbilstošais frazeoloģisms latviešu valodā, UNESCO konkursā jāatmin krustvārdu mīkla, sākumskolas sagatavotajā konkursā jāatmin 10 latviešu tautas mīklas. Ekoskolas konkursā jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kas aktuāli šī gada Ekoskolas tēmai un muzikālajā konkursā jāatpazīst 10 Raimonda Paula dziesmu nosaukumi. Aktīvi piedaloties konkursā, skolēni apliecināja savu erudīciju, zināšanas, atjautību, kā arī noticēja veiksmei un mēģināja nepievilt intuīciju.

Sīvā konkurencē tika noskaidroti konkursa rezultāti: 1. vietu ieguva 11. klases komanda “Quattro” (52 punkti), 2. vietu ieguva 9.b klases komanda “Četras devītās” (43 punkti), 3. vietu ieguva 12. klases komanda “Mānija” (42,5 punkti ). Pateicību par piedalīšanos konkursā saņēma: 12. klases komanda “Kukainīši” (41,5 punkti), 11. klases komanda “4×4” (30 punkti), 10. klases komanda “10 no 10” (36,5 punkti), 9.b klases komanda “Erudītie ezīši” (31,5 punkti) un 9.a klases komanda “Kazenes” (25 punkti).

Vēlos teikt lielu paldies mācību priekšmetu skolotājiem par sagatavotajiem daudzveidīgajiem jautājumiem veiksmīgai konkursa norisei. Paldies skolotājiem – žūrijas komisijas dalībniekiem, kuras sastāvā veiksmīgi darbojās Mārīte Skrabutena, Evita Valdberga, Silga Stučka, Iveta Krastiņa, Sanita Fjodorova, Ilze Kunga, Vineta Platgalve. Paldies par sniegto atbalstu konkursa veiksmīgai norisei Jolantai Nīcgalei, Ilzei Luksai, Santai Kupčai!

Uz tikšanos konkursā “Erudīts ‘2025”!