9. februāris – Silto džemperu diena

Silto džemperu dienas 2005. gadā aizsāka Ekoskolas Beļģijā, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi – samazināt klimata pārmaiņas. Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk pārvietojoties ar kājām, braucot ar velosipēdu, ēdot vairāk sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku un neradot pārtikas atkritumus, izslēdzot elektroierīces, kad tās netiek lietotas, ziedojot nevajadzīgu apģērbu vai apavus, iestādot koku un ieviešot citus paradumus.
Atbalstot šo iniciatīvu, šogad mūsu skolas skolēni uz improvizētiem kartona džemperīšiem rakstīja savu ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanai, iesēja egļu sēklas, lai sagaidītu stādiņus, ko iestādīt Latvijas zaļās rotas papildināšanai.