2. februāris – Pasaules mitrāju diena

Jau daudzu gadu garumā dažādas dabas un vides aizsardzības organizācijas un izglītības institūcijas rīko dažādas aktivitātes Latvijā ar kopīgu mērķi vairot zināšanas par mitrāju lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, klimata regulēšanā un kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšanā. Šī kampaņa aizsākas 1971. gadā, kad tika pieņemta Ramsāres konvencija par mitrājiem.
Purvi, upes, ezeri, palienes un dīķi – tās ir unikālas dzīvotnes ar lielu augu un dzīvnieku daudzveidību. Mitrāji aizsargā pret ekstremāliem laikapstākļiem, ir pārtikas un kvalitatīvas dzīves resurss, neatsverama ir to loma klimata regulēšanā. Mums jādara viss, lai vairotu izpratni par mitrāju nozīmi, tos atjaunotu un aizsargātu!
Mēs Pļaviņu vidusskolā mācāmies pieņemt apdomīgus lēmumus, rūpējoties par ūdens tīrību, izvēloties videi draudzīgu sadzīves ķīmiju un izturoties saudzīgi pret mitrāju augiem, dzīvniekiem, kā arī izglītojamies un izglītojam citus.