Ir sācies mācību priekšmetu olimpiāžu laiks

Ilze Seipule, direktores vietniece izglītības jomā

ziedsNovembra beigās aizsākās mācību priekšmetu olimpiāžu cikls, ko organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar skolotāju profesionālajām asociācijām, augstskolām un pašvaldībām. Atsevišķas olimpiādes organizē arī novadi, republikas pilsētas vai novadu apvienības. Olimpiāžu mērķis ir attīstīt skolēnu radošās spējas, aktivizēt zināšanu un prasmju apguvi mācību priekšmetos, apzināt talantīgus skolēnus, kuri spēj demonstrēt izcilību un konkurētspēju mācību priekšmetos novada, reģiona, valsts un starptautiskajā mērogā. Olimpiāžu uzdevumu grūtības pakāpe ir krietni augstāka nekā ikdienas mācību procesā.

Šajā mācību gadā kopumā paredzētas 20 2.posma jeb starpnovadu olimpiādes, kuru uzvarētājiem (uzrādot patiešām augstus sasniegumus) tālāk būs iespēja piedalīties Zemgales reģiona, valsts un starptautiskās olimpiādēs.

Esam saņēmuši oficiālos Kokneses un Pļaviņu starpnovadu apvienības rezultātus par pirmajām trijām šajā mācību gadā notikušajām 2.posma olimpiādēm.

23.novembrī mūsu skolā norisinājās Vācu valodas 47.Valsts olimpiādes 10.-12.klasei 2.posms (visu klašu skolēnus vērtēja kopā), kurā skolotājas Ilzes Seipules audzēknes Diāna Bariņa (12.klase) ieguva 2.vietu, bet Violeta Grigorjeva (11.klase) – atzinību.

25. novembrī notika Bioloģijas 39.Valsts olimpiādes 2.posms (tiešsaistē) 9.-12.klasei, kurā mūsu skolas pārstāvji uzrādīja šādu sniegumu: 10.klašu grupā Letīcija Janoviča izcīnīja 1.vietu, Agate Krista Kriņicka2.vietu. 9.klašu grupā Laine Liepiņa ieguva 1.vietu, Karīna Davidova2.vietu, savukārt Matīss Ķirsis ierindojās 3.vietā. Skolēnus olimpiādei sagatavoja skolotāja Evita Valdberga.

2.decembrī I.Gaiša Kokneses vidusskolā spēkiem mērojās 6. un 7.klašu skolēni Kokneses un Pļaviņu novadu organizētajā 2.posma olimpiādē latviešu valodā. 6.klašu grupā skolotājas Armandas Lasmanes audzēknes guva šādus panākumus: Sanitai Placēnai1.vieta, Unai Ivanovai2.vieta, Edītei Visockaiatzinība. 7.klašu grupā Anna Esiņa ieguva atzinību, skolotāja Velta Rulle.

Sveicam visus ar sasniegto, lai veiksmīgi starti turpmāk!