ZINĀŠANAS ir kā nezināma zeme, uz kurieni mēs katrs vadam savu kuģi

bilde_tekstamSkola ir kā viens liels kuģis, uz kura ikdienā mieru, kārtību un atmosfēru nodrošina skolotāji.

30. septembris bijā tā diena, kad mēs, 12. klase, ar vienpadsmito palīdzību, pārņēmām kuģa ar nosaukumu – Pļaviņu novada ģimnāzija – vadību, lai ļautu mūsu skolotājiem atpūsties.

Visas dienas garumā skolotāji izbaudīja atpūtas kruīzu. Brauciena programmā tika piedāvāti  bonusi – iespēja uzlabot un izpaust dažādas, mūsdienās tik daudz apspriestās, caurviju kompetences – saziņas, sadarbības, digitālo.

Diena mūsu skolotājiem sākās ar vitamīnu devu spēka, mundruma un enerģijas devas palielināšanai. Rīta jundā skolotājus iepazīstinājām ar ceļojuma dienas kārtību. Skolotājiem piedāvājām iespēju bez maksas apmeklēt nodarbības skolēnu izpildījumā un pateikt labos vārdus nodarbību vadītājiem. Visas dienas garumā skolotājiem bija iespēja izbaudīt „branču” skolotāju istabā, kur varēja mieloties ar mūsu klases sarūpēto torti, bija iespēja izspēlēt kapteiņa galda spēles – monopolu, domino, cirku, UNO. Kā jebkurā ceļojumā, arī šajā, tika fiksēti paši skaistākie un neaizmirstamākie mirkļi, veidoti „pašiņi”, ar tiem skolotāji dalījās īpaši šai dienai izveidotā vietnē.

Dienas izskaņā visus iepriecināja Galā koncerts. Tajā skolotājus sveica skolas jauktais koris, kuriem tās bija pirmās ugunskristības. Muzikālu video apsveikumu skolotājiem bija atsūtījuši pamatskolas skolēni. Koncerta noslēgumā – pārsteigums – grupa ”Order, kurā spēlē Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases skolēni Rolands Rubiks un Emanuels Fadejevs, ar ļoti skaistu sveicienu. Puiši bija patīkami pārsteigti par mūsu skolotāju atsaucību un atraktivitāti. Arī mēs ieraudzījām savus ikdienā nopietnos skolotājus citā gaismā. Vēlam Jums, skolotāji, šo dzīvesprieku saglabāt arī ikdienā!

Kā gāja jaunajiem skolotājiem? Ļoti dažādi – bija interesanti, bet viegli nebija. Secinājām, ka vieglāk tomēr ir būt skolēniem. Bet varbūt kāds no mums izvēlēsies arī šo interesanto, nepārtrauktiem izaicinājumiem pilno SKOLOTĀJA profesiju.

Paldies, SKOLOTĀJI, par izturību, atsaucību, stingrību, par to, ka katru dienu liekat mums noticēt pašiem sev.

12. klases preses nodaļas vadītājs Mārtiņš Ļaksa

Ekoskolas aktualitātes

Pļaviņu novada ģimnāzijas

Ekoskolas padome

eko-skola-logaArī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija. Pļaviņu novada ģimnāzija saņēma jau ceturto Zaļā Karoga balvu un sertifikātu.

ēdam atbildīgiMūsu skola šogad realizē projektu „Ēdam atbildīgi!” tā ir mācību programma Ekoskolām, kas veidota ar uzsvaru uz izglītības ciešu sasaisti ar praktisku rīcību, kas aizsākas EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa

Ekopadome 2016./2017.m.g.

Vecāku pārstāvis Iveta Krastiņa
Ekoskolas koordinatore Sanita Fjodorova

10.oktobris – pasaules redzes diena

acisMēs gandrīz visi piedzimstam ar normālu, labu redzi, bet dzīves laikā nemanot apgūstam nepareizus skatīšanās paradumus. Atceroties Pasaules redzes dienu, visā pasaulē tiek aktualizēta cilvēku akluma un redzes traucējumu esamība kā nopietns sabiedrības veselības problēmjautājums.

Galvenais šīs dienas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem izprast akluma un redzes slimību izplatību pasaulē. Atzīsim, ka ir svarīgi veicināt sabiedrībā izpratni par to, ka redzei tāpat ir jāvelta īpaša uzmanība un rūpes, regulāri – vismaz reizi gadā, apmeklējot redzes aprūpes speciālistus un profilakses nolūkos pārbaudīt redzi. Atceries, ka patiesas rūpes par acīm nozīmē to atpūtināšanu, muskuļu sasprindzinājuma noņemšanu, barošanu, pareizu skatīšanos, pastāvīgu kustīgumu, relaksāciju un meditācijas.

Atceries vismaz reizi gadā parūpēties par savu un ģimenes redzi.

11.klases preses nodaļas vadītāja Džesika Nikaļuka

Pasaules pasta diena

bilde vēstulesPasaules pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, 9. oktobrī, jau 47. reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu. Šajā datumā tālajā 1874. gadā dibināta Pasaules pasta savienība, kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne ir Šveices galvaspilsētā Bernē.
Pasaules pasta savienības dalībvalstu pasta iestādēs strādā aptuveni 5,5 miljoni darbinieku. Katru dienu vairāk nekā 600 000 pasta nodaļās visā pasaulē apkalpo miljardu klientu, un katru gadu apstrādā vairāk nekā 438 miljardus vēstuļu un sešus miljardus paku.
1632.gada 28.septembrī Zviedrijas karaļa ieceltais Vidzemes un Prūsijas pastmeistars Jēkabs Beķers Rīgā noorganizēja regulāru publisko pastu, ko izmantoja tirgotāji un arī pārējie iedzīvotāji. Šogad Latvijas pastam ir jau 384. jubileja. Sveicam visus pastniekus Starptautiskajā pasta dienā!

7.b klases preses nodaļa