Noslēgušās 2015./2016.mācību gada mācību priekšmetu olimpiādes

Ilze Seipule, direktores vietniece izglītības jomā

Grāmatas

Ir aizvadītas visas plānotās 2015./2016. mācību gada mācību priekšmetu olimpiādes, konkursi un zinātniski pētniecisko darbu lasījumi, kuros ar labiem panākumiem ir startējuši arī mūsu skolas skolēni. Kopsavilkums par pēdējā mēneša laikā paveikto apliecina, ka novembrī veiksmīgi uzsāktajam šī mācību gada olimpiāžu maratonam arī finišs ir sasniegts godam.

23.martā notikušajā Zemgales reģionālajā 7.skolēnu zinātniski pētnieciskajā konferencē ar saviem darbiem piedalījās Diāna Bariņa (11.klase; darba vadītāja Iveta Krastiņa) un Diāna Pauniņa (11.klase; darba vadītāja Evita Valdberga). Šajā konferencē lieliski startēja Diāna Bariņa, iegūstot 1.vietu un arī iespēju pēc vidusskolas beigšanas studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē budžeta grupā. Diāna tika uzaicināta arī uz Latvijas 40.skolēnu zinātniskās konferences valsts posmu, kas notika 23.aprīlī Rīgā.

30.martā I.Gaiša Kokneses vidusskolā notika starpnovadu (2.posma) olimpiāde informātikā 5.-7.klasei. Šajā olimpiādē Beāte Skrabutena (6.b klase) un Sonora Balode (7.b klase) ieguva atzinību. Abas meitenes olimpiādei sagatavoja skolotāja Vineta Platgalve.

30.martā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika arī skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu reģionālais konkurss, uz kuru, pateicoties starpnovadu konkursā iegūtajai 1.vietai, tika izvirzīts skolotājas Veltas Rulles audzēknis Silvestrs Eglītis (6.b klase). Reģionālajā kārtā Silvestrs izcīnīja 2.vietu.

Aprīļa mēnesis iesākās ar ļoti iepriecinošiem panākumiem, jo skolotājas Aigas Bērziņas audzēkne Renāte Djukareva (12.klase) 21.krievu valodas (svešvalodas) valsts olimpiādē, kura notika 2.aprīlī Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, ieguva atzinību.

Uz Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils novadu apvienības kristīgās mācības 2.posma olimpiādi 4.aprīlī devās arī skolotājas Lāsmas Upenieces audzēkņi no mūsu skolas. Šajā olimpiādē Aleksa Kitajeva (3.b klase) ieguva 2.vietu, Reinis Hāze (3.a klase) ierindojās 3.vietā.

4.aprīlī norisinājās arī Daugavpils Universitātes rīkotā olimpiāde lietišķajā informātikā “Paskāla ritenis”. Uzrādot trešo labāko rezultātu starp 79 dalībniekiem, mūsu skolas 12.klases skolniece Ieva Skrabutena izcīnīja 3.vietu. Sagatavoties olimpiādei Ievai palīdzēja skolotāja Lana Ivanova.

6.aprīlī I.Gaiša Kokneses vidusskolā notika starpnovadu konkurs angļu valodā 5.klasei “Game Day”. Mūsu skolas 5.a klases komanda (Una Ivanova, Edīte Visocka, Eiriks Kalnriekstiņš, Gvido Eizāns, Mikus Briežkalns, Mikuss Krēbss, Samanta Jansone) šajā konkursā ieguva 2.vietu. Skolēnus konkursam sagatavoja skolotāja Ineta Bicāla.

7.aprīlī notika starpnovadu (2.posma) olimpiāde latviešu valodā 4.klasei. Šajā olimpiādē skolotājas Kristiānas Balodes audzēkņi Aksels Leitlands (4.b klase) izcīnīja 1.vietu, Jānis Marcinkevičs (4.b klase) – 3.vietu, bet skolotājas Inetas Reiteres audzēknis Ralfs Striķis (4.a klase) ieguva atzinību.

8.aprīlī Aizkraukles novada ģimnāzijā notika Aizkraukles, Skrīveru, Neretas, Jaunjelgavas, Kokneses un Pļaviņu novadu erudīcijas konkurss vēsturē “Interesanti man kā vēsturniekam” 10.-11.klašu un 6.-7.klašu skolēniem. Mūsu skolas 10.-11.klašu komanda (Diāna Bariņa, Liene Lakstīgala, Rainers Milsons, Laura Krūmiņa) šajā konkursā izcīnīja 3.vietu (skolotāja Iveta Krastiņa), bet 6.-7.klašu komanda (Viviāna Nikaļuka, Krista Priede, Marta Langenfelde, Guna Elīte) ieguva atzinību (skolotāja Mārīte Skrabutena).

13.aprīlī Jelgavā notika reģionālā olimpiāde angļu valodā 11.klasei, kurā piedalījās skolotājas Valdas Mičules audzēkņi Lelde Kiopa un Antons Hermanis.

14.aprīlī tika organizēta starpnovadu (2.posma) olimpiāde matemātikā 4.klasei, kurā labus panākumus guva skolotājas Kristiānas Balodes sagatavotie skolēni: Linards Lukss (4.b klase) izcīnīja 1.vietu, Jānis Marcinkevičs (4.b klase) – 2.vietu, Laila Bicāla (4.b klase) – 3.vietu, Krista Stūre (4.b klase) – atzinību.

22.aprīlī notika reģionālā olimpiāde angļu valodā 9.klasei, kurā mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Valdas Mičules audzēknes Zane Čipāne (9.a klase) un Samanta Djubina (9.a klase). Zane Čipāne šajā olimpiādē ieguva atzinību.

Kupls pulks mūsu skolas jauno matemātiķu 24.aprīlī devās uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas 43.atklātajā matemātikas olimpiādē. Informācija par šīs olimpiādes rezultātiem gan būs tikai pēc 16.maija.

Priecājamies un sveicam gan skolēnus, gan viņu skolotājus ar šiem panākumiem! Paldies par mērķtiecību, gudrību, zinātkāri, neatlaidību un ieguldīto darbu! Paldies arī skolēnu vecākiem par sadarbību ar skolu savu bērnu izglītošanā!

Priecāsimies visus redzēt mūsu skolas Zinību svētkos, kuri notiks šī gada 20. maijā (Pļaviņu novada ģimnāzijas svinību zālē, sākums pulksten 17.00).