Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Aprites ekonomikas projekts

Ekopadome aicina piedalīties Aprites ekonomikas projekta E-Space izaicinājumā “Dizaina risinājumi”.

Espace-plakats1 Espace-plakats2 Espace-plakats3

Ekoskolas sveiciens Ziemassvētkos

Ekoskola aicina svinēt Ziemassvētkus dabai draudzīgā veidā un dāvanas tuviniekiem darināt pašu rokām, kā arī svētku noskaņas radīšanai izvēlēties dabas materiālus un videi draudzīgus Ziemassvētku dekorus!

Ekoskolas aktivitātes novembrī

foto_1

Novembris Ekoskolā pagāja Rīcības dienu pozitīvajās emocijās. Interesi par mūsu aktivitātēm izjutām jau pirms rīcības nedēļas. 2. novembrī Ekoskolas koordinatore Ingrīda Bērziņa un Ekoskolas vadītāja, 12.klases skolniece, Viviāna Nikaļuka tiešraidē piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā “Ģimenes studija”, kurā stāstīja par plānotajām Rīcības dienu aktivitātēm, paveikto Ekoskolu programmas ietvaros, kā arī diskutēja par aktuālām vides problēmām un to risinājumiem. Lasīt vairāk…

Akcija “Aprites barters”

Aprites_barters

Ar saukli “Labie darbi planētai!” no 2. līdz 8. novembrim visā Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Mūsu skola arī šogad iesaistās un piedāvā dažādas aktivitātes Rīcības dienu ietvaros. Savās aktivitātēs mēs apņemamies un izaicinām sabiedrību iesaistīties vides problēmu risināšanā – šoreiz, integrējot aprites ekonomikas pamatprincipus un to pielietojumu dzīvē.
Tā kā epidemioloģiskā situācija valstī ir ieviesusi savas korekcijas, diemžēl nevaram klātienē organizēt savas aktivitātes, tādēļ izmantojam IT risinājumus. Aicinām ikvienu iesaistīties akcijā “APRITES BARTERS”.

Lai piedalītos, klikšķiniet uz saites Aprites barters. Šeit varēsim mainīties ar lietām, iegūstot vajadzīgo savā īpašumā un atbrīvoties no liekā. Sazināšanās privāti!
Ja kādam neizdodas pašam Google dokumentā ievietot attēlu ar aprakstu, lūgums tos sūtīt uz E-klases e-pastu Ingrīdai Bērziņai.
Aicinām sekot līdzi Ekoskolas aktivitātēm skolas sociālajos tīklos.

Ekoskolu Rīcības dienas 2020 – “Labie darbi planētai!”

plakāts

Ar saukli “Labie darbi planētai!” no 2. līdz 8. novembrim visā Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Šajā nedēļā ap 37 000 bērni un jaunieši no vairāk kā 130 izglītības iestādēm pievērš sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un aprites ekonomikas principu ieviešanai ikdienā. Savās aktivitātēs viņi apņemas un izaicina sabiedrību iesaistīties vides problēmu risināšanā. Kampaņa Latvijā notiek jau astoto gadu. Lasīt vairāk…
Ar Pļaviņu novada ģimnāzijas Ekoskolas Rīcības dienu programmu var iepazīties šeit.

Atsākas starptautisks ekoskolu projekts aprites ekonomikas veicināšanai

Kopskaitā 66 Ekoskolas Latvijā un Slovēnijā sadarbībā ar zīmolu Lucart Professional uzsāk pēdējo posmu īpašā divu gadu vides izglītības pilotprojektā. Tā mērķis ir sniegt skolēniem zināšanas par aprites ekonomiku un rosināt tās principu praktisku īstenošanu ikdienā. Projekta noslēgumā mūsu skolu pieredze būs atspēriens projekta tālākā attīstīšanā visā starptautiskajā Ekoskolu tīklā. Arī mūsu skolas 7.a un 8.b klases skolēni turpina darboties šajā projektā. Lasīt vairāk…

Ekopadomes pārstāvji popularizē veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu

10. septembrī Ekopadomes pārstāvji – Viviāna (12. kl.), Kate (8.b kl.), Ramona (6.b kl.) un Andis (11. kl.) Pļaviņu Zaļajā tirgū popularizēja veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Ekoskolas gada tēmas „Bioloģiskā daudzveidība” ietvaros, skolēni gan tirgus mazākajiem apmeklētājiem, gan viņu vecākiem un pārējiem interesentiem piedāvāja pārbaudīt zināšanas, atpazīstot Latvijā biežāk sastopamo koku sugas un dzīvniekus, izglītoja tirgotājus un pircējus par šobrīd aktuālām vides tēmām, lielu uzsvaru liekot uz bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanu un ekoloģiskās pēdas samazināšanu. Lasīt vairāk…

Ekopadome 2020./2021. m. g.

Ekopadomes pārstāvji 2020./2021. m. g.

5.a – Leo Roziņš
5.b – Kristaps Krūmiņš, Kristers Mucenieks, Aleksis Bagatskis
6.a – Ieva Miķelsone, Dīns Berģis
6.b – Amanda Rudzīte, Ramona Ivanova
7.a – Māris Stašulāns, Kristers Ūbergs
7.b – Paula Pastare
8.a – Kristiāns Ariāns Orniks, Rikijs Pogulis
8.b – Kate Kondrāte
9.a – Denija Krūmiņa
9.b – Raivo Kaņepējs, Jānis Marcinkevičs
10. – Mikuss Krēbss, Gvido Eizāns (Ekopadomes vadītājas vietnieki)
11. – Andis Daugavietis
12. – Viviāna Nikaļuka (Ekopadomes vadītāja)

Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja vietnieks – Andris Ambainis
Sociālais pedagogs – Sanita Fjodorova
Direktores vietniece saimnieciskajos jautājumos – Santa Kupča
Sākumskolas skolotāja – Ilze Stikāne
Ķīmijas un dabaszinību skolotāja – Iveta Briede
Vecāku pārstāve – Elita Kaņepēja
Ekoskolas koordinatore – Ingrīda Bērziņa

Piedzīvojums Siguldas futbolgolfa parkā

23. septembrī Ekopadomes pārstāvji devās aizraujošā piedzīvojumā uz Siguldas futbolgolfa parku. Tā bija Rīcības dienu konkursā iegūtā dāvana no Vides izglītības fonda. Futbolgolfs ir spēle brīvā dabā, kurā no starta laukuma ar pēc iespējas mazāku spērienu skaitu bumba jāiesper bedrītē. Siguldas futbolgolfa parkā izbaudījām kopā būšanu svaigā gaisā, kustībā un sacensības garu! Ekskursiju noslēdzām ar pikniku un pastaigu pa gleznaino Siguldu.

Ekoskolas dalībnieki piedalās Pļaviņu novada Neatkarības velobraucienā

Ekoskolas dalībnieki kuplā pulkā piedalījās 9. Pļaviņu novada Neatkarības velobraucienā. Šogad aicinājām pasākuma dalībniekus aizsargāt bioloģisko daudzveidību, pēc iespējas saglabājot dabiskās dzīvotnes, veicināt praktisku rīcību bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai, kā arī aicinājām iepazīties ar  dabas aizsardzības organizācijas WWF (World Wide Fund for Nature) 13. Dzīvās planētas ziņojumu https://lv-pdf.panda.org/?230830/Dzvs-plantas-ziojums-kop-1970-gada-savvaas-dzvnieku-populcijas-sarukuas-par-68.

Paldies ikvienam, kurš kuplināja Ekoskolas velobraucēju rindas!