Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: prese

Ieteikumi maijam!

maijs  Piektais gada mēnesis ir klāt! Skaitlis “5″ simbolizē radošumu,  pārmaiņas un dažādību.  Tieši maijā mēs  visu arī saņemsim- pārmaiņas dabā un sevī, tieši maijā mūs pārņems veselīga zinātkāre, aktivitāte, mēs spēsim pielāgoties pavasara izdarībām, ar entuziasmu izdzīvosim katru maija minūti! Cik tas ir – minūte? Skat, vēl tikai dažas minūtes un ziedēs ķirši! Viena minūte- reizēm nokavēts jau viss. Pāris minūtes – esi salabis ar draugu! Vienu minūti domāt un darīt labu – tas jau ir daudz. Piecas minūtes- vēl labāk! Lai maijā izdodas atrast minūtes sarunām, atpūtai un saulei. Maijs jau nejautās: vai tu dari pareizi vai greizi? Maijs jautās: vai tu dari? Ierakstam plānotājā tikšanos ar maiju – laiku, kad pasaule uzsmaida, kad varam uzdziedāt (nekas, ja nav nošu, jo putniem un vējam arī to nav), kad varam ziedēšanā spēku un enerģiju smelties!

Skolas preses ministrija

Kontroldarbs bez papīra un pildspalvas

Indulis Burka 17.10.2008. 17:28
Raksts no rajona laikraksta “Stabuargs”Balsošanas pultis

M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas skolotāji šobrīd apgūst, kā lietot balsošanas pultis, lai ievērojami atvieglotu pārbaudes darbu veikšanu. Visus rezultātus reģistrē dators un nekavējoties apkopo rezultātus.

M. Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas direktors Vladimirs Samohins stāsta, ka elektroniskā balsošanas sistēma izvēlēta, lai modernizētu mācību procesu un, izmantojot modernās tehnoloģijas, atvieglotu skolotāju darbu. Arī bērniem mācību process kļūs interesantāks.

— Kontroldarbu sagatavošana un labošana skolotājam vienmēr ir prasījusi daudz laika, — saka Samohina kungs. — Angļu kompānija “Qwizdom” ir radījusi sistēmu, kā šo procesu padarīt interesantāku un aizraujošāku. Skolotājam vairs nevajadzēs pavadīt vairākus vakarus, labojot darbus.

Pirms kontroldarba skolotājs sagatavo tā elektronisko versiju, katram jautājumam dodot vairākas atbilžu versijas. Jautājumus ar projektoru demonstrē uz sienas, bet skolēni viņuprāt pareizos atbilžu variantus atzīmē īpašās balsošanas pultīs. Atbilžu variantu var būt daudz, tādēļ uz labu laimi podziņas spaidīt nedrīkst. Atbilžu sniegšanas laiks var būt ierobežots, tāpēc nav laika pļāpāt ar solabiedru.

Pultis darbojas 300 metru rādiusā — radioviļņu frekvencē. Turklāt ikviena pults darbojas neatkarīgi, tā tiek piesaistīta konkrētam skolēnam konkrētā klasē.

Balsošanas sistēma ir viegli pārnēsājama no klases uz klasi. Tai ir daudz funkciju, piemēram, var mainīt savu atbildes variantu, redzēt, vai uz jautājumu ir atbildēts pareizi vai nepareizi, atbildēt ar cipariem, burtiem, vārdiem. Skolotājam ir iespēja acumirklī redzēt visas klases rezultātus.

Pļaviņieši šo iekārtu nopirkuši ar firmas “ADAT-TI” starpniecību. Šobrīd darboties ar pultīm mācās skolotāji. Tiklīdz būs sagatavotas pārbaudes darbu elektroniskās versijas, šīs pultis izmantos mācību procesā.