Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: politklubs

Vēlēšanu simulācijas spēle

2017. gada 3. jūnijā Latvijā notiks republikas pilsētas un novada domes vēlēšanas. Pļaviņu pilsētas un novada domes vēlēšanās mūsu novada vēlētājiem vajadzēs izšķirties starp partijas „VIENOTĪBA”, „Latvijas attīstībai”, „VIDZEMES PARTIJA”, „JĒKABPILS REĢIONĀLĀ PARTIJA” un Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un brīvībai / LNNK” deputātu kandidātiem.

Trešdien, 10. maijā visas dienas garumā 8.- 12. klašu skolēniem, kā arī skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem bija iespēja piedalīties Politkluba organizētajā simulācijas spēlē „Pašvaldību vēlēšanas 2017”.

215.kabinetā bija izveidots vēlēšanu iecirknis, darbojās vēlēšanu komisija, kuras darbu vadīja tās priekšsēdētāja 9.a klases skolniece Karīna Davidova.

Plkst. 15.25 vēlēšanu iecirknis tika slēgts un komisija uzsāka balsu skaitīšanu.

Pļaviņu novada ģimnāzijas vēlēšanu komisija 2017.gada 10.maijā organizētās Pļaviņu pilsētas un novada domes vēlēšanas uzskata par notikušām.

Vēlēšanu rezultāti ir sekojoši:

24% no vēlēšanu biļeteniem atzīti par nederīgiem.

Partija

Deputātu kandidāti, kuri ieguvuši visvairāk balsu

„VIENOTĪBA”

21% Inguss Baltābols

Aigars Lukss

Aivars Skābarnieks

Mārīte Skrabutena

 

„Latvijas attīstībai”

19% Gints Kapteinis

Ģirts Reiters

Igors Babaks

Antons Hermanis

Inese Lejniece

„JĒKABPILS REĢIONĀLĀ PARTIJA”

16% Silga Stučka

Ilona Lazda

Iveta Krastiņa

Juris Ikaunieks

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un brīvībai / LNNK”

14% Liene Lakstīgala

Laila Krasovska

Gatis Kučinskis

Olita Znotiņa

„VIDZEMES PARTIJA”

6% Ainārs Arnītis

Marija Mičule

 

Paldies visiem, kuri piedalījās vēlēšanu simulācijas spēlē!

Lai 3.jūnijs mūsu novadā ir diena, kad visi pilsoņi ir politiski aktīvi un mūsu pilsēta un novads iegūst vislabākos un atbildīgākos deputātus!

Pļaviņu novada politkluba dalībniece 9.a klases skolniece Karīna Davidova
[nggaallery id=607]

Čekpoints „ESAM EIROPĀ”

Š.g. 10. maijā mēs, politkluba dalībnieki, sarīkojām čekpointu „ESAM EIROPĀ”, kas veltīts Eiropas Savienībai. Mūsu mērķis bija iepazīstināt skolēnus no 6.-12. klasei par to, kas tad īsti ir Eiropas Savienība un pēc tam savas zināšanas pierādīt praktiski – čekpointā. Čekpointā piedalījās 7.b, 8.a, 9.a, 9.b, 10. un 12. klašu komandas 4 cilvēku sastāvā, kā arī 6.b klases skolnieks V.Apolons.

Klasēm bija jāiziet 7 kontrolpunkti, un katrā no tiem – dažādi uzdevumi. 1. kontrolpunkts – uzdevums ar sporta aktivitātēm (Kristaps Mežmalis un Gints Kapteinis), 2.kontrolpunkts – Eiropas valstu atpazīšana (Rēzija Līna Upeniece un Annija Bērziņa),  3. kontrolpunkts – „klusie telefoni” (Džesika Nikaļuka, Kristīne Činka), 4. kontrolpunkts – ES dalībvalstu atrašana kartē (Rainers Milsons  un Daniels Jerofejevs),  5. kontrolpunkts – (Rūta Vanaga , Paula Sondore),  6. kontrolpunkts – dažādu ES dalībvalstu tautas deju atpazīšana (Igors Babaks), 7. kontrolpunkts – viktorīna (Karīna Davidova un Lineta Lauva).

Komandai tika izsniegti attēli ar  kontrolpunktu atrašanās vietu, un tad katra komanda ar minūtes intervālu uzsāka dalību čekpointā. Ikvienā kontrolpunktā par pareizi izpildītiem uzdevumiem komanda saņēma papildus punktus, bet par nepareizu atbildi – 5 sekundes pie kopējā komandas čekpointa veikšanas laika.

Čekpointa laikā bija vērojama komandas saliedētība, jo katru uzdevumu komanda veica kopā, viens ar otru konsultējoties un kopīgi nonākot pie pareizajām atbildēm.

Apkopojot rezultātus nākamajā dienā apbalvojām uzvarētājus.

6.-8.klašu grupā  1. vieta – 8.a klasei ( kapteinis Aivars Skābarnieks), 2. vietu izcīnīja  7.b  klase ( kapteinis Agate Cukanova), bet 3.vietu – 6.b klases skolnieks Vilmārs Apolons. Savukārt 9.-12. klašu grupā  3. vietu izcīnīja 10. Klase ( kapteinis  Samanta Djubina), 2. vietu – 9.a klase ( kapteinis Genādijs Circins), bet 1. vietu izcīnīja 12. klases komanda ( kapteinis Diāna Bariņa). Pateicību par piedalīšanos saņēma 9.b klases komanda ( kapteinis Matīss Ķirsis).

Esam ļoti pateicīgi visiem, kuri izrādīja interesi un piedalījās mūsu rīkotajā čekpointā!

Politkluba dalībniece 10.klases skolniece Rēzija Līna Upeniece

Pilsoniskās līdzdalības diena

polit

1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienas ugunskurs Pļaviņu novada ģimnāzijā

Atceries barikādes!Barikāžu laiks ir  nozīmīgs notikums Latvijas vēsturē, kas sākās, Latvijas Tautas frontes organizatoriem atsaucoties uz asiņainajiem notikumiem Lietuvā 1991. gada 13. janvārī, kad  PSRS karaspēks veica  militārus uzbrukumus Viļņas Televīzijas torņa aizstāvjiem. Latvijas Tautas frontes organizatori aicināja Latvijas iedzīvotājus pulcēties Doma laukumā, tādā veidā nevardabīgi paužot savu neapmierinātību pret padomju varu. Tas bija laiks, kad līdzās ugunskuriem Rīgas centrā, dzeloņdrātīm, betona bluķiem, smagajām lauksaimniecības un celtniecības tehnikām, pulcējās ļoti daudz cilvēku, kuri protestēja pret netaisnīgo okupācijas varu un ticēja Latvijas  uzsāktajam ceļam uz valsts neatkarības atjaunošanu. Barikāžu laika traģiskākie brīži bija 20. janvārī, kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku. Sadrusme prasīja arī upurus. Bojā gāja pieci cilvēki, kuru vidū bija skolnieks Edijs Riekstiņš, divi iekšlietu darbinieki – Vladimirs Gomonovičs, Sergejs Konoņenko – un Rīgas kinostudijas operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne.

    18.janvārī Pļaviņu novada ģimnāzijā skolas iekšpagalmā tika iedegts Barikāžu atceres dienai veltīts ugunskurs. Līdzīgi kā 1991. gada notikumos, arī šodien piemiņas dienas dalībnieki, spītējot vēsajiem laika apstākļiem, pie ugunskura tika cienāti ar zāļu tēju un Pļaviņu novada ģimnāzijas sākumskolas un pamatskolas skolēnu ceptajiem pīrādziņiem, cepumiem un maizītēm. Pasākuma atmosfēru bagātināja Barikādēm un Baltijas valstu neatkarībai veltītās dziesmas.

Savās atmiņās par Barikāžu notikumiem dalījās mūsu novadnieks, Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs  Dainis Īvāns, kā arī pļaviņieši Rihards Rode, Skaidrīte Prusaka un Viktors Tiks.

 Dainis Īvāns raksturoja Barikāžu laika  galvenos notikumus un cilvēkus. Viņš  akcentēja to, cik būtiski latviešu tautai toreiz bija cīnīties par savas valsts brīvību un neatkarību,  kas bija Latvijas valsts neatkarības atgūšanas pamatakmens. Dainis Īvāns klātesošajiem bērniem un jauniešiem uzdeva jautājumu: „Vai jūs būtu gatavi cīnīties un paši ar savām rokām aizstāvēt Latviju?”  Atskanēja  drosmīgs  jā, taču  mums jāsaprot, ka savas valsts aizstāvim ir jāpiemīt lielai drosmei un gribasspēkam aizstāvēt savu Garaspēka zemi.

Paldies visiem pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem!

 Pļaviņu novada ģimnāzijas politkluba dalībnieces – 9.a un 12. klases skolnieces Karīna Davidova  un Diāna Bariņa  

Novada vēlēšanu spēle 2009

VēlēšanasViesturs Mauliņš

2009. gada 6. jūnijā Latvijā notiks gan Eiropas parlamenta, gan pašvaldību vēlēšanas. Tas nozīmē, ka šajā dienā vēlētāji ievēlēs gan deputātus, kas strādās Eiropas parlamentā, gan arī deputātus, kas strādās pašvaldībās. Pēc pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas Latvijā Pļaviņu novads ir viens no 109 novadiem, kurā apvienojušies Aiviekstes, Klintaines, Vietalvas pagasti un Pļaviņu pilsēta.

Otrdien, 26. maijā, skolā notika novada vēlēšanu spēle, ko organizēja skolas Politklubs.
Šādas skolas Politkluba organizētās vēlēšanu spēles nu jau kļuvušas par tradīciju pirms katrām novada, pašvaldību vai Saeimas vēlēšanām.
Balsu skaitīšanas rezultātā, vēlēšanu urnu atverot, tajā atradās 102 vēlēšanu zīmes.
Visvairāk balsu saņēma “Tautas partijas” saraksts – 34,
partijai “LPP/LC” – 29 balsis,
“Jaunais laiks” – 11 balsis,
“Pilsoniskā savienība” – 9 balsis,
“Zaļo un zemnieku savienība” – 6 balsis,
“Demokrāti.lv”, politisko partiju apvienība “Saskaņas Centrs”, LSDSP, partija “Visu Latvijai!” – 3 balsis,
“Sabiedrība citai politikai” – 1 balsi.

Paldies politkluba locekļiem par labi paveikto darbu, jaunsargiem par dotā uzdevuma izpildi un visiem, kas atnāca un nobalsoja!

Politklubs aicina visus balsot tiesīgos skolēnus un skolas darbiniekus aktīvi piedalīties novada vēlēšanās.