Ēnu diena 2023

Jau nākamnedēļ, 5. aprīlī, visā Latvijā norisināsies “Ēnu diena”, kad skolēni iepazīs dažādu profesiju darba ikdienu. Vai tu zināji, ka šī diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Izceļot karjeras iespēju un profesiju dažādību, par šī gada tēmu izvēlēta “Neredzamās profesijas”. Kāds interesējas par gaisa satiksmi, cits par medicīnu vai programmēšanu. Ir vērojama interese par fizioterapiju un arhitektūru, arī aktiermākslu. Ko darīsi Tu?

Ja Tev ir interese par šo dienu, saņem skolas bibliotēkā vai 102. kabinetā APLIECINĀJUMU Ēnu dienai un izmēģini iespēju ielūkoties dažādu profesiju pārstāvju un darbavietu ikdienā. Ir īstais laiks gatavoties savām nākotnes izvēlēm!

Skolotāja Aiga