Pïaviòu novada ìimnâzija - skolas çka

Pïaviòu novada ìimnâzija - logo

RTU piedāvā attālinātas nodarbības skolēniem reģionos

2021. gada 12. novembrī – Lai inženierzinātņu izglītību padarītu pieejamāku visiem Latvijas skolēniem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte aicina pamatskolas skolēnus piedalīties aizraujošās attālinātās nodarbībās un veikt eksperimentus mājās.

Līdz šim klātienē Bērnu un jauniešu universitātes nodarbības notika Rīgā, Ogrē, Ādažos un Babītē. Lai nodrošinātu nodarbību epidemioloģiski drošu norisi, šobrīd tās notiek attālināti, bērniem mājās pie datoriem eksperimentējot un izzinot inženierzinātnes. Attālinātajās nodarbībās var piedalīties 2. līdz 9. klases skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Jau šobrīd nodarbībām pieslēdzas bērni no Daugavpils, Kuldīgas, Liepājas, Preiļiem, Engures, Mālpils, Valkas, Staiceles, Auces, Balviem u.c.
Nodarbības tiek rīkotas trīs vecuma grupās: 2. un 3. klases skolēniem, 4. līdz 6. klases un 7. līdz 9. klases skolēniem.
Paralēli dalībai nodarbībās, skolēniem tiek piedāvāta iespēja arī veikt eksperimentus mājās ar Bērnu un jauniešu universitātes Zinātnes kastītēm. Īpaši izveidotās kastītēs bērniem un skolēniem ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai sev ērtā laikā un vietā veiktu uzdevumus, tā iegūstot jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā, izzinātu dažādus mehānismus un dizainu. Lai eksperimenti un uzdevumi izdotos, kastītē iekļauta arī instrukcija – gan drukātā veidā ar skaidrojumiem un attēliem, gan video formātā. Izprast veikto un nostiprināt zināšanas bērniem un jauniešiem palīdzēs zinātnisks skaidrojums.
«Latvijas darba tirgū ir novērojams inženierzinātņu speciālistu trūkums, Ekonomikas ministrijas prognozes liecina, ka līdz 2027. gadam Latvijā trūks ap 14 tūkst. augstākās kvalifikācijas speciālistu STEM virzienos. Vienlaikus sociālo un humanitāro zinātņu speciālistu pārpalikums sasniegs 17 tūkst. Taču bērnu interese un izpratne par tehniskajām un dabas zinātnēm samazinās. Izglītības un zinātnes ministrijas dati rāda, ka 60% bērnu ārpus skolas apmeklē kultūrizglītības nodarbības, bet tikai 5% – tehniskās jaunrades interešu izglītību. Mūsu nodarbībās bērni var pārliecināties, ka inženierzinātnes un tehnoloģijas ir aizraujošas, no tām nevajag baidīties,» aicina RTU Bērnu un jauniešu universitātes vadītāja Zanda Krancmane.
RTU arī aicina skolēnus izzināt universitāti, piedaloties virtuālās ekskursijās. Savukārt skolotājiem tiek rīkoti semināri, lai palīdzētu viņiem organizēt stundas atbilstoši kompetenču pieejai mācību saturā.
RTU Bērnu un jauniešu universitāte darbojas kopš 2014. gadā. Papildu informāciju – https://www.rtu.lv/lv/bju

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vaivare,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja
Tālr. 67089312, 26597739
E-pasts: Lasma.Vaivare@rtu.lv