Pasaules filozofijas dienai veltītas nodarbības

Mārīte Skrabutena, sociālo zinību un sporta metodiskās komisijas vadītāja

Novembra trešajā ceturtdienā, pateicoties UNESCO iniciatīvai,  kopš 2002.gada pasaulē atzīmē Pasaules filozofijas dienu. Šajā dienā tiek izcelta filozofijas nozīme ikviena cilvēka dzīvē un sabiedrības procesos, veicinot šīs nozares pieejamību un izpratni par to. Tās mērķi ir iedrošināt visas pasaules cilvēkus dalīties ar savu filozofisko mantojumu un būt atvērtiem jaunām idejām. Latvijā Pasaules filozofijas dienu atzīmē kopš 2003.gada.

Tā kā esam UNESCO ASP dalībskola, arī mūsu skolā Pasaules filozofijas dienai tika veltītas vairākas aktivitātes. Kulturoloģijas stundās vidusskolēni tika rosināti filozofiskām pārdomām par sevi, pasauli un cilvēka vietu tajā. Vidusskolēni aktualizēja un iztirzāja un jēdzienu “filozofija”, centās izprast, ka tā ir zinātne par dabas, sabiedrības un domāšanas vispārējiem likumiem, mācība par esamības un izziņas vispārējiem principiem. Jaunieši aktīvi debatēja par Seneka Lūcija teikto “Zināšanas par labo un ļauno ir filozofijas priekšmets”, par Cicerona uzskatu, ka “Filozofija ir prāta kultūra”. Skolēni veica arī dažādus radošus uzdevumus sevis apzināšanā, savas būtības un vietas redzējuma meklējumos.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu