SKOLU VISLATVIJAS ”PUTRAS PROGRAMMĀ 2015” PIEDALĀMIES ARĪ MĒS!

Capture

A.Lasmane,

Pļaviņu novada ģimnāzijas

latviešu valodas, literatūras un

sociālo zinību skolotāja

No 9.oktobra līdz 8.novembrim Latvijas 1. – 8.klašu skolēniem ir iespēja piedalīties Vislatvijas Putras programmā. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieku”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC)unSlimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Šo iespēju izmantojām arī mēs, Pļaviņu novada ģimnāzijas 5. – 8.klašu skolēni un sociālo zinību skolotājas Lana Ivanova, Mārīte Skrabutena, KristīnePiļščikova un Armanda Lasmane. Skolēniem programmas ietvaros būs iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras, jo uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusi no uztura ir jāveido graudaugu produktiem. Ir jāveido  jaunas tradīcijas, jo, kā zināms, putra ir nozīmīgs latviešu virtuves un kultūras mantojums,  ir jāiegūst jaunas zināšanas par graudaugu lomu uzturā, to veselīgumu, kā arī jāsaprot, kā šīs zināšanas var palīdzēt ikdienā izkopt sarunas mākslu un bagātināt valodu ar jauniem izteicieniem, tādējādi izveidojot mūsdienu sakāmvārdus par putru  ar nosaukumu „PUTRINGS” jeb „Ceļvedis”, kāpēc graudaugi ir veselīgi.
Skolēni tiek aicināti aktīvi piedalīties „PUTRINGĀ”, radot sakāmvārdus, vai organizējot „Putras ballīti”. Rakstiet par savu veikumu un dalīsimies pieredzē, sekosim līdzi aktivitātēm sociālajos medijos – portālos draugiem.lv un facebook.com! Lai mums kopā veicas!