Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Pie mūsu skolas turpina plīvot Zaļais karogs!

ekoskola

Pļaviņu novada ģimnāzijas

Ekoskolas padomes vadītāja Laura Krūmiņa

Piektdien, 25. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē no 11:00 – 15:00 notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau vienpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes (no pirmsskolām, līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 43 000 skolas.

Pasākuma pirmajā daļā 114 Latvijas izglītības iestādes par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņemā starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu.

Mūsu skola saņēma jau trešo Zaļā Karoga balvu un sertifikātu. Pasākuma noslēgumā Ekoskolu programmas dalībnieki devās gājienā ar mērķi atgādināt sabiedrībai un atbildīgajām valsts iestādēm par Latvijas līdzatbildību klimata pārmaiņu mazināšanā saistībā ar ANO klimata pārmaiņu konferenci.

 Gājiens bija aktīvs noslēgums Ekoskolu programmas apbalvošanas ceremonijai un ievads novembrī gaidāmajām Rīcības dienām, aicinot skolas aktīvi iesaistīties svarīgu vides problēmu risināšanā pievēršot tām sabiedrības uzmanību. Gājiens noslēdzās  ar radošu akciju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pagalmā, kur mēs visi Ekoskolu dalībnieki bijām sagatavojuši līdz ņemtos akmeņus ar savas skolas nosaukumu. Akmeņus izvietojām ar uzrakstu – “Varam! Vai daram? #COP21”

Mūs uzrunāja ministrs Kaspars Gerhards un kā pateicību par mūsu darbību saistībā ar vidi uzdāvināja ozolu, ko vēlāk varēs iestādīt.
Šīs apbalvošanas laikā ieguvu jaunu pieredzi  no citām skolām. Radās pirmās idejas, ko mēs skolēni varētu īstenot, lai mūsu dienas skolā un tās apkārtne kļūtu gaišākas, tīrakas un zaļākas!

Novēlu visiem iesaistīties zaļākas vides uzlabošanā ne tikai skolā, bet arī savās mājās un apkārtnē. Saudzēsim dabu! Uz panākumu pilnu gadu, par zaļāku mūsu gadu!

20150925_10105020150925_10412620150925_13341620150925_13252820150925_135446_HDR

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu