Zinību svētki fotogrāfijās

Futbola diena Pļaviņās

Futbola diena Pļaviņās I. Siliņš

Svētdien, 13.maijā Pļaviņu novada ģimnāzijas stadionā tika organizēts futbola dienas pasākums. Republikā šie svētki notiek 16. – 19. maijā. Tika aicināti visi interesenti, kuri mēģinājuši kaut riezi iespert bumbai. Programmā bija paredzēti dažādi futbola elementi un to ātrāka un tehniskāka izpilde. Bija sarūpētas balvas un medaļas, tika organizēta jauno futbolistu draudzības spēle, kā arī veterānu mačs. Neiztika arī bez godīgi nopelnītiem saldumiem.

Tātad soda sitienu izpildē labākais sasniegums viesim no Dekšāres pamatskolas Svenam Semkānam.
Otrā vieta Raivo Jankuns – Pļaviņu novada ģimnāzija.
Trešā vieta Valts Siliņš – Aizkraukles novada ģimnāzija.

Bumbas vadīšanā 20m distancē ar noslēdzošu sitienu vārtos:
1. vieta Kristers Vanags – Pļaviņu novada ģimnāzija.
2. vieta Kristaps Ostrovskis –Pļaviņu novada ģimnāzija
3. vieta Sandis Locāns – Dekšāres pamatskola

Bumbas žonglēšana:
1. vieta Svens Semkāns – Dekšāres pamatskola
2. vieta Raivo Jankuns – Pļaviņu novada ģimnāzija
3. vieta Valts Siliņš – Aizkraukles novada ģimnāzija

Toties speciālo balvu bumbas žonglēšana izpelnījās Norberts Mickevičs, kurš arī daudz vecāks, toties bumbu pārvaldīja visvairāk – 18 reižu.

Protams, vislielāko līdzjutēju pulku saistīja draudzības spēle starp Mežāres pamatskolas un Pļaviņu novada ģimnāzijas U – 10 vecuma grupas komandām, kur savus lolojumus atbalstīja viņu vecāki. Gala rezultāts 2:0 pļaviņiešu labā.

Un noslēgumā jaunajiem futbolistiem spēles analīzei – draudzības spēle veterāniem starp Pļaviņām un Aizkraukli. Draudzīgā cīņā pārāki izrādījās aizkrauklieši 5:1, ļīdz ar to futbola dienas Pļaviņās izskanēja. Tālāk – sākas grūtā čempionāta sezona 2012.

Ieskats dabaszinātņu un matemātikas konkursa finālā

DZM konkurss 11. maijā ar lielo finālu noslēdzās 7. – 9.klašu skolēnu konkurss ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ko rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Konkursa virtuālajās kārtās, kas notika no šī gada 16. janvāra līdz 22. aprīlim, iesaistījās 898 skolēni. Piektdien uz izšķirošo sacensību klātienē tikās 33 veiksmīgākie jaunieši.

Lielā fināla sacensības tika atklātas, pārbaudot skolēnu erudīciju ar uzdevumiem interaktīvās tāfeles vidē. Turpmākie uzdevumi matemātikā, ķīmijā, bioloģijā un fizikā konkursantiem jau bija cietāks rieksts, nācās skolā iegūtās zināšanas un prasmes izmantot reālās dzīves situācijās, saskatīt likumsakarības un izstrādāt stratēģijas, piemēram, risinot uzdevumus par blīvumu.

Dienas otrajā, praktiskajā daļā, jaunieši piedalījās radošās darbnīcās „Aizraujoši par dabaszinātnēm un matemātiku!”. Darbnīcās skolēni iejutās jauno zinātnieku lomās, eksperimentos iepazina fizikas likumsakarības, risināja asprātīgus problēmuzdevumus. Pēc aktivitātēm, skolēni devās ekskursijā uz LU Lāzeru centru un savām acīm pārliecinājās, kā top augstā zinātne.

Par izturību un sekmīgu piedalīšanos konkursā visi fināla dalībnieki tika apbalvoti ar sponsoru sarūpētām balvām.

Fotogalerija apskatāma šeit.