Erudīts 2009 8.-9. klasēm

Izglītības ministre Ieva Žukova

13. martā Marijas Brimmerbergas Pļaviņu vidusskolas svinību zālē notika konkurss 8.-9. klašu skolēniem „Erudīts 2009”. Konkursā piedalījās 12 pamatskolnieki, viņiem bija dota iespēja pārbaudīt savas zināšanas ar dažādu veidu uzdevumu palīdzību. Konkurss dalījās četrās kārtās:
1. kārta – Sporta zināšanu pārbaude, kurā maksimālo punktu skaitu ieguva Henrijs Knodze;
2. kārta – Latvijas vēstures zināšanu pārbaude, kurā spēcīgākā izrādījās Linda Gregersone;
3. kārta – Ģeogrāfijas zināšanu pārbaude, kurā visvairāk punktus ieguva Zane Kažus;
4. kārta – Matemātikas atjautības uzdevumi, kuros vislabāk veicās Viktorijai Garinai.

Godalgotās vietas ieguva meitenes no 9.c klases, sīvā cīņā ar vienu punktu starpību pirmajā vietā izvirzījās Zane Kažus, otrajā vietā atstājot Lindu Gregersoni un trešajā Viktoriju Garinu. Tika izcīnītas arī trīs atzinības, tās ieguva Oto Davidovs, Henrijs Knodze un Zanda Zālīte. Apsveicam visus laureātus un dalībniekus!

Īpašu pateicību es vēlētos teikt savai darba grupai, kuras dalībnieki ir Simona Zvirgzdiņa, Renāte Korņetova, Igors Kuharenoks, Elīna Kazanauska, Lana Ūbelīte, Nellija Vasiļčenko, Anete Lasmane, kā arī skolotājiem Ilzei Seipulei, Lanai Ivanovai, un Mirdzai Sīmanei, bez kuru atbalsta konkursu nebūtu noticis.