Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Karjeras izglītība

Vidusskolēniem iespēja pieteikties apmaiņas programmā

logoBrazīlija, Francija, Japāna, ASV, Itālija – pasaules valstis, kurās vidusskolēniem ir iespēja mācīties bezpeļņas brīvprātīgo organizācijas „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” ietvaros. Šajās valstīs semestra programmu mācības sāksies jau 2018.gada janvārī un februārī, līdz ar to aktīvākā pieteikšanās norisinās tieši augustā un septembrī. Ikviens vidusskolēns ir aicināts nepalaist garām un izmantot „AFS Latvija” sniegto iespēju mācīties kādā no šīm pasaules valstīm.

„AFS Latvija” mācību programmas paredzētas vidusskolēniem vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem jāaizpilda pieteikuma anketa www.afs.lv mājaslapā, norādot valsti, kurā vēlētos mācīties, vai arī jāsazinās ar „AFS Latvija” darbiniekiem. Pietiekties mācībām uz ASV un Itāliju iespējams līdz 25.augustam, uz Brazīliju un Franciju – līdz 8.septembrim, savukārt uz Japānu līdz 1.oktobrim.

Būtiski, ka tie vidusskolēni, kuri labprāt mācību apmaiņas laiku pavadītu Japānā, var pieteikties arī daļējai stipendijai mācībām Japānā 2017./2018.mācību gadam. Jāuzsver gan, ka pietiekties Japānas stipendijai ir iespējams tikai līdz šī gada 15.augustam, aizpildot pieteikuma anketu mājas lapā www.afs.lv.

Plašāka informācija par programmām, to izmaksām un termiņiem pieejama „AFS Latvija” mājas lapā.

„AFS” ir viena no lielākajām brīvprātīgo organizācijām, kuras darbību nodrošina tūkstošiem brīvprātīgo visā pasaulē. Tie ir cilvēki, kurus saista kopīgas vērtības un pārliecība, ka, personīgi iepazīstot citas kultūras, ir iespējams padarīt pasauli mierpilnāku.

Papildu informācija:
„AFS Latvija” Starpkultūru programmas
Tālrunis: 67280646
E-pasts: zane.ievina@afs.org

Sākusies pieteikšanās Jauniešu uzņēmējdarbības vasaras skolai (JESS 2017)

kaRīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga) sadarbībā ar Junior Achievement Latvija un Madonas novada pašvaldību organizē ikgadējo Jauniešu uzņēmējdarbības vasaras skolu (JESS) – nedēļu ilgu uzņēmējdarbības vasaras skolu vidusskolēniem. Vasaras skola norisināsies no 7. līdz 12. augustam Madonas biznesa inkubatorā.

JESS 2017 ir īpaši piemērota 10.–12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese uzņēmējdarbībā un kuri vēlas iegūt praktiskas zināšanas par personiskā biznesa uzsākšanu. Uzņēmējdarbības vasaras skolas dalībnieki pārbaudīs un attīstīs savas biznesa idejas reālās situācijās ar visiem šķēršļiem un prasībām, ar kurām saskaras jaunizveidoti uzņēmumi – dalībnieki strādās pie uzņēmējdarbības ideju izstrādes (dalībniekiem nav nepieciešams piedalīties ar jau pastāvošām biznesa idejām!), uzņēmējdarbības modelēšanas, produktu prototipēšanas, klientu attīstības, kā arī prezentēs savas biznesa attīstības idejas pieredzējušas žūrijas priekšā.

Vasaras skolas dalībnieki tiks iedalīti komandās. Katrai komandai būs jānāk klajā ar savu uzņēmējdarbības ideju, kas nometnes beigās tiks prezentēta žūrijai. Dalība biznesa akseleratorā sniedz iespēju apgūt prasmes strādāt individuāli un komandā, kā arī spējas dalīties ar zināšanām un informāciju, deleģēt uzdevumus un ievērot noteiktus termiņus.

Papildus darbam pie savu ideju attīstības būs iespējams klausīties vieslekcijas, kuras sniegs uzņēmējdarbības vides pārstāvji un citi pieredzējuši profesionāļi. Dalībniekiem tiek garantēts interesanti, noderīgi un jautri pavadīts laiks, kā arī iespēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

Portālā “Latvija.lv” sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās

No šodienas – 26.06.2017.- vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.Latvija.lv sākas elektroniskā pieteikšanās studijām augstskolās.

Katrs pats sava amata kalējs!

karjeraNo š.g. 19. maija aicinām apmeklēt Atvērto durvju dienas, lai uzzinātu par studiju iespējām Latvijas Universitātes Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju programmās Rīgā un 8 filiālēs visā Latvijā.

Tas ir izaicinājums studētgribētājiem būt klāt pārvērtību laikā, kad dzīvē īstenojas teiciens – sena dziesma jaunās skaņās – RPIVA studiju programmas, kas ir bagātas ar vēsturiskām tradīcijām, teorētisko un praktisko ieguldījumu, modernas, mūsdienīgi orientētas, šogad iegūst jaunu attīstības dimensiju Latvijas Universitātē.

Uzņemšanā šajās programmās tiek saglabātas arī līdzšinējās RPIVA studiju maksas.

Tā ir iespēja studēt – Rīgā vai kādā no 8 filiālēm Latvijas novados un iegūt Latvijas Universitātes diplomu!

Kurzemē – Kuldīgā, Tukumā, Ventspilī;

Vidzemē – Alūksnē, Cēsīs un Madonā;

Zemgalē – Bauskā un Jēkabpilī.

Studiju programmas piedāvā plašas iespējas iegūt augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, vadības un uzņēmējdarbības jomās, sākot ar pirmā līmeņa (koledžas) augstākās izglītības studiju programmām, profesionālā bakalaura līdz maģistra un doktora studiju programmām. Ir iespēja izvēlēties pilna, nepilna laika studijas, kā arī tālmācību pedagoģijas jomā (tālmācību nodrošinasadarbībā ar Liepājas Universitāti).

RPIVA studiju programmu mācībspēkiem ir bagāta praktiskā darba pieredze – viņi ir skolu vadītāji, metodiķi, izglītības un zinātnes eksperti, mācību grāmatu un metodisko līdzekļu autori.

Atvērto durvju dienās notiks tikšanās ar RPIVA studiju programmu vadītājiem, mācībspēkiem, filiāļu vadītājiem, Latvijas Universitātes un Studentu parlamentu pārstāvjiem.

Ja Tevi interesē pedagoģija, psiholoģija, vadība, uzņēmējdarbība, nāc uz Atvērto durvju dienām Latvijas Universitātes Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju programmās Rīgā un 8 filiālēs visā Latvijā:

19. maijā – Kuldīgā; 20. maijā – Rīgā, Bauskā, Madonā, Ventspilī; 23. maijā – Alūksnē; 26. maijā – Cēsīs; 27. maijā – Jēkabpilī, Tukumā; 3. jūnijā – Madonā; 10. jūnijā – Rīgā, Cēsīs, Ventspilī; 15. jūnijā – Kuldīgā; 16. jūnijā – Tukumā.

 

Vairāk informācijas: http://www.rpiva.lv/index.php?mh=uznemsana; Tālr.67808130

Karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartos

Kā noslogotajā vispārējās izglītības programmā atrast iespēju bērniem mācīt karjeras vadības prasmes? Kāpēc tas jādara, un kas ir karjeras vadības prasmes? Uz šiem bieži uzdotajiem jautājumiem sniedz atbildes buklets:
Karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartos.

Atvērto durvju diena LLU

plakats

Pļaviņu novada ģimnāzijas 6. – 12.klašu audzēkņi piedalās Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) karjeras izglītības programmā „Ēnu diena 2017”

Armanda Lasmane, pedagoģe karjeras konsultante

Kopš 2001.gada Ēnu diena kļuvusi par atpazīstamu un spēcīgu zīmolu gan skolu vidē, gan potenciālo darba devēju vidū visā Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

enu-dienaŠobrīd „Ēnu diena” kā praktiskās karjeras izglītības un profesionālās orientācijas programma ir nepieciešama mūsu jauniešiem, jo darba tirgus attīstības tendences paredz, ka jauniešiem ir jābūt ne tikai apveltītiem ar kādām specifiskām zināšanām, bet arī jāspēj analizēt liela apjoma informāciju, jāspēj sarunāties vairākās svešvalodās, un no viņiem tiek sagaidīts tas, ko sauc par emocionālo inteliģenci. Turklāt tehnoloģijas ienes ļoti būtiskas korekcijas arī pašu profesiju piedāvājumā, regulāri radot jaunas, vēl līdz šim nezināmas profesijas. Tas viss prasa, lai jauniešiem savlaicīgi būtu iespēja klātienē iepazīties ar profesionālo darba vidi, un jau skolas laikā – gadu no gada –  viņi varētu iepazīties ar sev interesējošo profesionālās darbības jomu.

 „Ēnu dienas” ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīties ar kādu viņiem interesējošu profesiju un vairāku stundu garumā vērot darba ikdienu, kļūstot par „ēnu”. Tā mūsu skolas 25 skolēni no dažādām klasēm „ēnoja” visdažādāko profesiju un iestāžu darbiniekus. Ugundzēsēju  un tā  komandiera darbu  iepazina  Rolands Kārlis Ziemelis (12.kl.), Igors Babaks un Oļegs Krists (11.kl.), Kārtības policijas iecirkņa  inspektora – Kristers Daiļida (9.a kl.), psihologa darbu – Karīna Davidova (9.a kl.), Beāte Kaņepēja (9.b kl.), diplomāta / konsulārās amatpersonas -Violeta Grigorjeva (11.kl.), bet  Diāna Bariņa (12.kl.) – iepazina Ārlietu dienesta vēstures diplomātisko dokumentu nodaļas vadītāja profesiju, deputātu darbu Saeimā – Kristaps Kristiāns Kuciņš (9.a kl.), noliktavas pārziņa – Dzintars Kalniņš (11.kl.), pirmskolas skolotāju  darbu – Santa Turinceva un Sanita Placēna (6.a kl.), sporta darba organizatora – Linda Kudrjavceva (8.a kl.), karavīra autovadītāja – Aivars Skābarnieks (8.a kl.), zirgkopja, zirgu trenera darbu – Viktorija Vīksne un Līga Jankalāne (9.b kl.), TV ziņu žurnālista un  moderatora profesiju – Guna Elīte (8.a kl.), kastingu menedžeres –Viviāna Nikaļuka (8.a kl.), aktiera – Enia Kaņepēja (9.b kl.), friziera profesiju – Samanta Pusplatā,  Laine Liepiņa (9.b kl.), Nastja Oborotova un Keita Aizporiete (6. kl.), viņas vēl uzzināja par manikīra profesiju, bibliotekāres darbu – Samanta Mēnese (10.kl.).Skolēni, veicot Ēnu dienas atspoguļojuma – pārskata analīzi,secina, ka iegūtais Ēnu dienā viņiem palīdzēs atrast savu vietu dzīvē un iespējamo profesiju. Viņi ir gandarīti par doto iespēju.Tāpēc vēlos teikts paldies visiem tiem cilvēkiem, kas mūsu jauniešiem deva tādu iespēju. Paldies Spirta rūpnīcas noliktavas pārzinei, KBdc KNB ATR vecākajam autovadītājam, pirmskolas skolotājai S.Urbergai, Jēkabpils jātnieku sporta kluba zirgkopei, zirgu trenerei S. Bērziņai, Rīgas 45.vidusskolas psiholoģei un mūsu skolas psiholoģei Dz.Vanagai, Lielvārdes novada sporta darba organizatoram R. Orisonam, Ārlietu ministrijas Funkcionālās nodaļas 2.sekretārei Sintijai Stiprei,  TV 3 ziņu moderatorei K. Anžei, „BalticCasting AGENCY”kastingu menedžerei L. Vītovskai, VUGD Zemgales reģona brigādes Aizkraukles daļas Pļaviņu posteņa komandierim I.Krasovskim, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoram E.Kauliņam, salona „Diadēma” frizierei  I.Kostinai  un  manikīrei A.Podgaiskai, Kalsnavas pagasta bibliotēkas vadītājai I.Puzānei, frizierei Ievai  Pusplatai, studentei U.Eglītei un Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas vadītāja vietniekam V.Rūsiņam, Saeimas deputātam  A.Meijam.

Priecājos, ka, sadarbojoties skolotājiem ar skolēniem un iespējamiem darba devējiem, mums ir izdevies  iesaistīt skolēnus karjeras izglītībā, satikties ar  iespējamiem darba devējiem un gūt iedvesmu savas nākotnes mērķu piepildīšamā. Paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas ļāva skolēniem  uzdrošināties pieņemt tādus lēmumus. Skolēni, lai jūs nākotnē varētu teikt:” Esam īstajā vietā un darām savu sirdsdarbu!” Lai izdodas!

“Eksakto zinātņu dienā 2017”

exsaktais

Līdz 5. martam jebkuram Latvijas 10.-12. klašu skolēnam ir iespēja izveidot komandu un cīnīties par vietu finālā 8. aprīlī, kur klātienē varēs veikt uzdevumus, kas saistīti ar matemātiku, dabaszinātnēm un datoriku, un cīnīties par balvām.

“Eksakto zinātņu dienas 2017” laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas Universitātes (LU) fakultātēm un tajās apgūstamajām zinībām no studentu skatu punkta, apmeklēt Fizikas un matemātikas fakultātes ēku, kā arī LU Torņakalna Dabaszinātņu akadēmisko centru DAC, kurā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes. Katrā no fakultātēm tās studenti būs sagatavojuši interesantus un atraktīvus uzdevumus, kas atspoguļo dažādas fakultātē apgūstamās tēmas. Plānots, ka finālā piedalīsies 18 komandas no visas Latvijas.

Lai piedalītos “Eksakto zinātņu dienā 2017”:

· jāizveido piecu vidusskolas skolēnu komanda;

· līdz 5. martam jāaizpilda pieteikuma anketa;

· no 6. līdz 30. martam jāiesūta mājasdarbs, kas parāda komandas izpratni par mājasdarba tēmu. Tas var būt video, plakāts, eseja, dzejolis, komikss vai cita formāta radošs darbs. Tēma tiks izsludināta 6. martā.

· labākajām komandām jāierodas pasākuma finālā 8. aprīlī.

Iepriekšējos gados, veicot uzdevumus, skolēni ir mēģinājuši pēc atmiņas salikt tastatūras taustiņus pareizajās vietās, nosaukt ķīmijas laboratorijas traukus un veikt eksperimentus, secēt un atzīmēt daļas zivīm un citām dzīvnieku daļām, kā arī iemēģināja roku pie strotoskopa un būvēja paši savu elektrodzinēju.

Pasākumu rīko LU Ķīmijas, Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāšu studentu pašpārvaldes sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru.

Plašāks pasākuma apraksts atrodams nolikumā.

Pasākumam ir arī reklāmas video.

Latvijas Universitātes ikgadējais pasākums „Studenta kurpēs”

studenta_kurpesLatvijas Universitātes ikgadējais pasākums „Studenta kurpēs” 2017. gadā notiks no 3. līdz 7. aprīlim.

Pasākums ir domāts vidusskolēniem. Tā laikā viņiem vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Tā ir iespēja piedalīties  lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē. Lai vēlāk jau veiksmīgi adaptētos studiju vidē, pasākuma gaitā skolēniem būs iespēja iepazīties gan ar studēšanas procesam nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, gan pasniedzējiem, gan fakultātes bibliotēku un citām mācību telpām. Piedalīšanās šajā pasākumā nozīmē iepazīties arī ar citiem studentu dzīves būtiskiem aspektiem, piemēram, dzīvošanu dienesta viesnīcās, darbību pašpārvaldēs un pašdarbības kolektīvos, kā arī citām dažādām aktivitātēm, par kurām students varēs pastāstīt no sava skatu punkta. Tāpat tā ir iespēja izzināt tieši no studentiem, ko nozīmē studijas konkrētajā programmā, kas tajās ir svarīgākais un kādas papildu iespējas tās sniedz.

 Studenta vai skolēna reģistrācija pasākuma „Studenta kurpēs” modulī

 Skolēniem

Izstāde “Skola 2017″

24.-26.02. Izstāžu zālē Ķīpsala notiks izstāde “Skola 2017″. Izstādē “Skola” ikviens, kurš vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, vienkopus var iegūt visaptverošu informāciju par aktuālajām mācību programmām, valodu kursiem, tālmācību, e-studijām Latvijā un ārzemēs, un atrast piemērotāko mācību iestādi.
Izstādē piedalās valsts un privātās augstskolas, koledžas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centri, vidusskolas u.c.
Līdztekus notiks pasākumi, kas sniedz plašāku ieskatu un izpratni par darba iespējām atsevišķās profesijās.