Godinot deportācijās izsūtīto cilvēku piemiņu

Latviešu tautai pagājušajā gadsimtā viens no smagākajiem periodiem ir bijis deportāciju laiks. Maz ir tādu notikumu, kas būtu atstājuši tik lielu ietekmi kā 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta deportācijas.

Šogad aprit 75 gadi kopš 1949. gada 25. martā okupētajās Baltijas valstīs sākās deportācija ar nosaukumu “Krasta banga”. Tas bija rūpīgi un slepenībā Maskavā izplānots padomju varas plāns – lielākā masveida deportācija Latvijas un Baltijas vēsturē. Mūža nometinājumā uz Sibīriju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas izsūtīja vairāk nekā 90 000 cilvēku.

Pēc Latvijas Valsts arhīva ziņām 1949. gadā laikā no 25. līdz 30. martam no Latvijas izsūtīja 42 125 cilvēkus. Viņu vidū bija 10 987 bērni vecumā līdz 16 gadiem.
Godinot deportācijās izsūtīto cilvēku piemiņu, 9. b klase ar latviešu valodas un literatūras skolotājas Silgas Stučkas padomu un palīdzību sagatavoja literāru priekšnesumu un piedalījās atceres pasākumā pie piemiņas akmens Pļaviņu dzelzceļa stacijā.

9. b klases audzinātāja Iveta Krastiņa