Ukraiņu pasaku pēcpusdiena

2023. gada 22. februārī Pļaviņu vidusskolas svinību zālē norisinājās skolas muzeja pulciņa organizētā Ukraiņu pasaku pēcpusdiena.

Pulciņa dalībnieki uzstājās ar ukraiņu tautas pasaku “Tēva meita un mātes meita”, pēc tam tika minētas arī ukraiņu mīklas. Skanēja ukraiņu tautas mūzika pulciņa dalībnieces Kristiānas Ošlapas izpildījumā.

Skolas muzeja pulciņa pirmais organizētais pasākums noritēja jaukā gaisotnē, jo tajā piedalījās arī skolotājas Kristīnes Rulles vadītā folkloras pulciņa dalībnieki, kuri visus iesaistīja rotaļā. Atbilstoši ukraiņu tautas tradīcijai Masļiņicai (Маслініца), kas ir atvadīšanās no ziemas un pavasara gaidīšanas svētki, skolotāja K. Rulle bija sarūpējusi pankūkas ar ievārījumu, kas ļoti garšoja pasākuma dalībniekiem.

Sakām lielu paldies visiem, kuri iesaistījās pasākuma organizēšanā, kā arī visiem apmeklētājiem un atbalstītājiem.

Skolas muzeja pulciņa dalībniece 7.b klases skolniece Elīza Kurcalte