Pavasara svētki sākumskolā

Ir pavasaris. Putnu dziesmas visapkārt un un ikkatrā sirdī. Zaļām pēdām un skaistiem ziediem pavasaris  ienācis arī mūsu skolā.
27.maijā svinējām Pavasara svētkus, kuru gaviļnieki 4.klašu skolēni un viņu audzinātājas Ineta un Kristiāna.
Skolotājas pirmajā klasē saņēma mazas, nevarīgas sēkliņas. Četrus gadus, kā rūpīgas dārznieces, kopa un loloja savus  tikko izplaukušos ziediņus. Sargāja no nakts salnām un centās izravēt visas nezāles.

Kādi tad ir izauguši šie ziedi?

Pieneņu, māllēpju un narcišu laikā dzimuši 13 ziediņi.
Cilvēki, kuri dzimuši šajā laikā, ir nenogurdināmi. Pavasara cilvēkiem darbs šķiras un nenogurdina. Viņi nekad neapstājas pie sasniegtā.
Margrietiņu, āboliņa, magoņu un liliju laikā dzimuši 11 ziediņi.
Vasaras cilvēki dzīvo it kā pasaulē nebūtu ne raižu, ne slimību, ne nelaimes. Tie ir strādīgi, un tas viņiem nes panākumus.
Dāliju un gladiolu laikā dzimuši 9 krāšņi ziedi.
Rudens ļaudis ir smējēji. Ar gladiolu šķēpu rudens cilvēki mums māj.
No zemes ņēmis spēku, to smejoties ziemai krāj.
Balto leduspuķu laikā, kad zemi klāj pārslu ziedi un uzplaucis kaktuss, dzimuši 8 mirdzoši ziedi.
Ziemas cilvēki ir apdāvināti ar stingru gribasspēku un mērķtiecību. Viņi vienmēr pārliecināti par to, ko dara. Ziemas cilvēki labāk sevi apliecina darbos.

Lūk, šādi ir 42 ziediņi, kuri beidza sākumskolas 4. klasi!

Svētki neizdotos, ja tajos nebūtu dažādu priekšnesumu.
Dziedāja skanīgais sākumskolas ansamblis, kura 8 dziedātājiem šī bija pēdējā uzstāšanās reize.
Jautrību sagādāja „susuronu” koris.
1. klase sajūsmināja ar jautro dzelteno rudenspuķīšu deju.
Maigu un skanīgu melodiju uz flautas atskaņoja 2.klases Ance Bērziņa.
Pasākuma noslēgumā kopīgu dziesmu dziedāja daudzsološais 2.klašu kopkoris.

Paldies visiem sākumskolas skolotājiem par ieguldīto darbu un laiku, lai sagatavotu šos svētkus!

Skolotāja Inga Baginska