Tikšanās ar jauniešiem no EVS

Šī gada 13.aprīlī 10. un 11. klašu audzēkņiem Pļaviņu novada ģimnāzijā notika tikšanās ar jauniešiem no Vācijas un Slovēnijas. Jaunieši piedalās Eiropas brīvprātīgā darba veikšanā. EVS (European Voluntary Service – EVS) ir Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” apakšprogramma. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” atbalstu. Eiropas Brīvprātīgais darbs- iespēja jaunietim vecumā no 18 – 30 gadiem doties uz kādu no programmas „Jaunatne darbībā” dalībvalstīm, 2 līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam sniedzot atbalstu, kopjot, tīrot, vadot, asistējot vai kā citādi palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu.

Jaunieši – Simon Debeljak un Alice Tafuri viesojas dažādās Latvijas skolās un veido interaktīvus materiālus par noteiktām tēmām, piemēram, valstis, stereotipi, EVS, individuālisms salīdzinājumā ar kolektīvismu, komandas darbs u.c. Katra tēma ilgst līdz 40 min. Mūsu skolas jauniešiem bija iespēja iepazīties ar informatīvu materiālu par stereotipiem. Tikšanās apmeklētāji ieguva informāciju par starptautu/starpvalstu stereotipiem, to funkcijām un veidiem. Paldies skolotājai Ivetai Krastiņai, kura audzēkņiem izglītojošo tikšanos organizēja, sadarbībā ar Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai. Paldies EVS pārstāvjiem, kas izglītoja mūsu skolas audzēkņus par interasantām tēmām. Par iespēju papildināt zināšanu krājumu, kā arī pārbaudīt savas angļu valodas prasmes. Tev ir vēlme apgūt jaunas iemaņas, Tu esi radošs, zini, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku un esi gatavs dalīties ar savu dzīves pieredzi – šī  iespēja  bija  domāta tieši Tev!

Skolas preses ministrija