Skanēt skan, vizēt viz

23. februārī Pļaviņu vidusskolas folkloras pulciņš devās uz Lēdurgu, lai piedalītos Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku 2024” ( PEPT) Piedaugavas un Vidzemes piejūras reģionālajā sarīkojumā/skatē “Skanēt skan, vizēt viz”. Tās galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad. Lēdurgas Kultūras namā skanēja, vizēja, dūca un smaržoja. Bērni un jaunieši dalījās ar savām iemaņām, stāstiem, dziesmām un melodijām, bagātinot savu pieredzi. Starp uzstāšanās reizēm, bija iespēja darboties dažādās darbnīcās, apgūstot jaunas prasmes un sirsnīgi izdejoties dančos. Folkloras pulciņa dalībniekiem – Montai Ernei, Rebekai Ernei, Endijai Krastiņai, Lindai Kukulei, Hermīnei Folkmanei, Kaivai Avotiņai un Teodoram Kotinam šī bija pirmā uzstāšanās lielāka mēroga pasākumā. Skatē iegūts 2. pakāpes diploms.

Foto: Ginta Zīverte

Folkloras pulciņa skolotāja Kristīne Rulle