Muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” nodarbība vidusskolēniem

16. decembrī Pļaviņu vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni ar iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” atbalstu piedalījās muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” organizētajā nodarbībā “Nyet, nyet, Soviet! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991”, kuru vadīja muzeja speciāliste Danute Grīnfelde.
Grupu nodarbības uzmanības centrā bija trimdas latviešu politiskie protesti un demonstrācijas padomju okupācijas laikā. Vidusskolēni analizēja muzeja krājuma priekšmetus, fotogrāfijas un laikabiedru viedokļus, lai atrastu savas atbildes uz jautājumiem par protesta akcijām, to organizēšanas mērķiem, bet nodarbības beigās savus secinājumus rakstīja kā ieteikumus protesta akciju rīkotājiem.

Vēstures skolotāja Iveta Krastiņa