Koncertlekcija “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

1 0Piektdien, 17.decembrī 2.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros piedāvāto tiešsaistes koncertu “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Bērni tika iepazīstināti ar dažādu tautu Ziemassvētku tradīcijām, ēdieniem un dziesmām. Pasākumu vadīja dziedātājs Mikus Abaroņins, muzikālo pavadījumu spēlēja Arta Abaroņina (čells, kontrabass) un Jānis Miltiņš (klavieres).

Muzikālais ceļojums sākās ar latviešu Ziemassvētku tradīcijām un ēdieniem. Izrādījās, ka Ziemassvētku rotāšanas tradīcija nākusi tieši no Latvijas. Kā muzikālais sveiciens skanēja latviešu tautasdziesma “Sidrabiņa lietiņš lija”. Tālāk skolēni viesojās Vācijā, Krievijā, Austrijā, Anglijā, Japānā, Ukrainā un Amerikā. Koncertā skanēja arī citu zemju populārākās dziesmas, piemēram, “Last Chrismas”( Pēdējie Ziemassvētki), melodijas no filmas “Harijs Poters” un baleta “Riekstkodis”. Skolēniem koncerts ļoti patika.

Lūk, ko bērni teica par dzirdēto:
Gabriels: Man patika Ziemassvētku grāmata.
Hermīne: Es uzzināju, ka pirmā Ziemassvētku eglīte tika uzstādīta Latvijā.
Alise: Man bija ļoti interesanti.
Elīza: Es uzzināju, ka Krievijā agrāk nevarēja svinēt Ziemassvētkus, bet ja to gribēja, to varēja darīt slepeni.
Krišjānis: Es uzzināju, ka Amerikā Ziemassvētkos tērē ļoti daudz elektrības, jo mājas izrotātas ar lampiņām.
Teodors: Es uzzināju, ka Anglijā Ziemassvētkos rāda filmu Harijs Poters.
Everita: Man patika dziedāt līdzi dziesmu “Zvaniņš skan”.
Sindija: Man patika Let it Snow dziesma.
Everita: Man patika kā dziedāja Ziemassvētku dziesmas.
Kristers: Man patika klausīties dziesmas un skatīties, kas notiek citās valstīs.
Alise: Man patika klausīties mūziku un izkustēties.
Aleks: Man patika angļu un amerikāņu dziesmas.
Veronika: Es uzzināju daudzas jaunas Ziemassvētku dziesmas.

Skolotāja Kristiāna Balode