Multimediāla izrāde “Mana tautasdziesma”

Mana_tautasdziesma2. maijā Latvijas Republikas svētku nedēļā, Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēni devās uz multimediālu koncertizrādi “Mana tautasdziesma” kultūras centrā „Siguldas devons”. Koncertizrādes apmeklējumu piedāvāja projekts “Latvijas skolas soma”, kas ir valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem.
Priecājoties par krāšņo pavasari, devāmies uz koncertizrādi, kurā skanēja latviešu tautasdziesmas oriģinālās aranžijās. Latviešu tautasdziesmas dzīvo cauri laikiem, un katra paaudze ienes tajās arvien jaunas krāsas. Koncertizrādes koncepcijas pamatā ir Imanta Ziedoņa grāmata “Tu dzīvoji dižu darbu. Mana tautasdziesma”. Ar sajūsmu klausījāmies un dziedājām līdzi tautā iemīļotām dziesmām, piemēram, “Tumša nakte, zaļa zāle”, “Pie Dieviņa gari galdi”. Dzirdējām arī tautasdziesmu “Kaladū”, kas savas senās vēstures dēļ veido iespējamo etnisko saikni starp latviešiem un citām indoeiropiešu tautām. Muzikālais skanējums kopā ar videoprojekcijām raisīja jaukas emocijas. Paldies par lielisko iespēju!