3.b klases ekskursija

13.oktobrī 3.b klase devās ekskursijā uz vienu no lielākajām maizes ceptuvēm Latvijā – „Lāči”un Ķemeru dabas taku.
Maizes ceptuvē redzējām maizītes tapšanas garo ceļu, darbinieku smago ikdienu. Darbojāmies arī paši – izcepām gardu kliņģeri. Savukārt skolotājs parādīja savas prasmes maizes cepšanā – izveidoja lielu maizes klaipu un ar lizi ielika to krāsnī. Kliņģeris un maizīte tika atvesti uz Pļaviņām un nākamajā dienā gardu muti notiesāti. Skatījāmies nelielu filmiņu par maizītes tapšanu. Ekskursijas noslēgumā bija maizes degustācija – ar medu, ievārījumu, speķi un salātu lapu. Varējām iegādāties dažādus suvenīrus.
Otrā ekskursijas daļa noritēja svaigā gaisā. Kaut arī dzīvojam laukos, daudzi bērni īstā purvā nebija bijuši. Paveroties brīnišķīgajam purva skatam rudenī, uzkāpjot uz ne tik platās laipas, dažiem sākumā pat palika nedaudz bail. Izvēlējāmies garo taku, kuras garums ir 3,5 kilometri. Takas vidū ir skatu tornis no kura purvs izskatās daudz plašāks. Takas beigās, nokāpjot no laipas bija unikāla iespēja redzēt dzīvu čūsku.
Kaut arī ceļš bija garš, ar pavadīto laiku šinī dienā esam ļoti apmierināti.
Paldies par atbalstu un palīdzību ekskursijas laikā Paulas mammai un Roberta vecmammai, šoferim Oļegam.

3.b klase un audzinātājs.