Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

8. a klases brauciena piezīmes

autobuss
Vējainā 24. janvāra rītā 8. a klase devās izglītojošā ekskursijā uz Rīgu. Kāds vīrs reiz teicis, ka ne jau visu var iemācīt vai iemācīties ar labiem padomiem un gudrām grāmatām. Pieredze diemžēl rodas galvenokārt no redzētā un izjustā. Ar mērķi skatīties un redzēt, iztaujāt un pataustīt, uzzināt un izbaudīt, devāmies uz Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Lilioms” un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.
Kaut arī brīvdienas rīts, kad varētu ilgāk pagulēt, tomēr satikšanās vietā bijām ieradušies bez nokavēšanās. Autobusā vecāki un klases audzinātāja ieņēma priekšējās rindas, mēs – aizmugurējās… Cik viltīgs gājiens! Ceļš uz Rīgu pagāja ātri, uzspīdēja saule, kas solīja interesantu un piepildītu dienu…
Pirmais apskates objekts, ko bijām iecerējuši apmeklēt, bija Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs. Izrādījās, ka varam apskatīt gan izstādi „Anatoms. Cilvēka ķermeņa fabrika”, gan pastāvīgo ekspozīciju. Interesanti bija uzzināt par medicīnas vēsturi un atklājumiem, par to, kā darbojas cilvēka ķermenis kopumā un katrs orgāns atsevišķi. Mūs izbrīnīja tas, ka tikai pie dažiem eksponātiem bija uzraksti angļu valodā. Kā muzejā orientējas ārzemju tūristi?
Pēc muzeja apmeklējuma mēs ieturējām maltīti „Lido Vērmanītis”. Tā kā janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, mēs devāmies uz Bastejkalnu, apstājāmies pie Gvido Zvaigznes (kinooperatora, viena no 1991. gada janvāra barikāžu laika upuriem) piemiņas akmens, klusi domās nolikām pa ziedam, godinot barikādēs kritušo piemiņu, klases audzinātāja īsumā pastāstīja par janvāra notikumiem un par cilvēkiem, kas krita šajās vēsturiskajās dienās.
Teātra izrādi gaidījām ar nepacietību un patīkamu satraukumu – daudzi no mums teātrī bija pirmo reizi un Nacionālā teātra “Lilioms” Latvijas teātra vēsturē ir skaistām leģendām apvīts, bet Lilioma dziesma, kas rakstīta šim iestudējumam, kļuvusi ne tikai par Nacionālā teātra, bet par dzīves svinēšanas himnu. Pirms izrādes un pēc aplūkojām teātra telpas, Balto zāli, parteru, jo skatījāmies izrādi no balkona.
Ekskursija bija ļoti interesanta, daudz redzējām un sapratām, bijām visi kopā. Šķiet – medicīna un teātra māksla, kas tur jauns un neizpētīts? Izrādās, ka visu tomēr nezinājām! Esam pateicīgi klases audzinātājai un vecākiem, kuri organizēja šo pasākumu.
Mēs jau apdomājam nākošā brauciena maršrutu!
Vai mēs Jūs ieinteresējām?

8. a klases vecākā Rēzija Līna Upeniece

eksursija

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu