Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Tikšanās ar Baltijas ceļa dalībniekiem

S0255206Novembri dēvējam par Tēvzemes mēnesi, un mūsu 7.a klasei tas sākās ar saviļņojošu tikšanos  Klintaines pagasta bibliotēkā 5.novembrī, kurp devāmies , lai dzirdētu un redzētu cilvēkus, kas pirms 25 gadiem devās pildīt  savu latvieša goda pienākumu – būt posmam Baltijas ceļa cilvēku ķēdē .
Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja Alita Kluša mums pastāstīja par visām trim Latvijas atmodām, par  cilvēkiem – personībām, kas bijuši  to priekšgalā,uzzinājām par ,,zvēru māju” Pļaviņās.
Tikšanās  bija emocionāls  notikums gan mums, gan klases audzinātājai Veltai Rullei, gan arī pašiem dalībniekiem : Mirdzai Rullei(Tautas Frontes Pļaviņu nodaļas vadītājai),Jānim Bergmanim, Mārai Klušai. Ar interesi klausījāmies viņu atmiņu stāstus, kopā izveidojām savu ,,mazo ķēdi”, sadevušies rokās, dziedājām Latvijas himnu.
Kad bija satumsis, visu rokās un sirdīs ,,sasildīto”ziedu pušķi un svecītes vedām uz Brīvkapiem šoferītim Francim Plotiņam, tieši viņš veda klintainiešus uz Baltijas ceļu, bet tā 25.gadadienu diemžēl nesagaidīja.Tas bija mūsu paldies un sveiciens viņam.
Pirms došanās mājup pajautājām paši sev – vai šodien brauktu mēs uz ko līdzīgu Baltijas ceļam? Atbildam: jā,brauktu!
Paldies no mums visiem Alitai Klušai par brīnišķīgu vēstures stundu, par cienastu, par atsaucību vairāku gadu garumā. Paldies Baltijas ceļa dalībniekiem, lai viņiem stipra veselība un viņu piemērs mūs iedvesmo!
7.a klases vārdā Karīna Davidova un kl. audz. Velta Rulle
S0255206S0235190

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu