Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Ieskats Ekoskolu apbalvošanas pasākumā

ekoskola1.oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz Ekoskolu apbalvošanas pasākumu pulcējās ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā. Tajā skaitā bijām arī mēs, Pļaviņu novada ģimnāzijas pārstāves – Ekopadomes vadītāja Laura Krūmiņa, Ekopadomes vadītājas vietniece Rūta Vanaga un Ekoskolas koordinatore skolotāja Silga Stučka..
Pasākuma pirmā daļa sākās ar Ekoskolas programmas koordinatora Daniela Trukšāna, dažādu amatpersonu un Vides fonda pārstāvju uzrunu, pēc tam notika Ekoskolu programmas starptautiskā Zaļā karoga balvas saņemšana, ko šogad piešķīra 98 skolām, kas ilgstoši sevi pierādījušas ar izcilām aktivitātēm.
Zaļā karoga īpašniekiem tikai pasniegts sertifikāts, apliecinot, ka skola jau ir ieguvusi un turpina zaļā karoga uzturēšanu. Šādu sertifikātu ieguva arī mūsu skola un Odzienas filiāle.
Pasākuma otrā daļa tika veltīta Ekoskolu kampaņai „Atbildīgs dzīvesveids”, to iesākot ar Rīcības dienu izziņošanu, kas šogad notiks no 3.-7. novembrim un tiks sasaistītas ar vietējām rīcībām un atbildīgu dzīvesveidu.
Pēc pusdienām Ekoskolu pārstāvji pulcējās pie Latvijas Universitātes, lai dotos kopīgā akcijā. Tas bija gājiens pozitīvā noskaņojumā, ļaujot Ekoskolām parādīt savas rūpes par vidi un popularizēt vienkāršu ikdienas rīcību.
Skolu pārstāvji arī cienāja garāmgājējus ar sezonālajiem našķiem, augļiem un dārzeņiem, tādējādi simboliski atbalstot ilgtspējīgas – vietējas, sezonālas un bioloģiski audzētas, – pārtikas lietošanu uzturā.
Akcijas noslēgumā Doma laukumā, Ekoskolu pārstāvji piedalījās kopīgā foto veidošanā, izmantojot dažādus ar vidi saistītus simbolus.
Pasākuma alībnieki radošā veidā centās uzrunāt sabiedrību rīkoties videi draudzīgi..
Diena bija nogurdinoša, taču mēs to izturējām un mājās atvedām arī dažas ievesmojošas idejas.
Ekopadomes vadītaja Laura Krūmiņa
???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu