Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Bibliotēkas ziņas

Bibliotēka Decembris! Ziema!? Sniegs!? Kur leduspuķes uz stikla, kur virpuļojošas sniegpārsliņas uz skropstām un ūsās, kur sarkanos mēteļos tērpti jancīgi onkuļi uz ielām, kur? Domās! Labās domās, labās cerībās. Tā mēs katrs, skola un pilsēta kļūsim gaišāki, mierīgāki, visās malās vizuļos lampiņas un eglīšu rotājumi… un būs dāvanas. Šoreiz – visiem bibliotēkas lasītājiem, katram, kas ļaujas lasītpriekam! Grāmatas vienmēr ir bijušas noslēpums, tāpēc lai klusi un jauki svētki, lai noslēpumains gaidīšanas un dāvanu laiks!

Aiga & Silga

Stila un modes enciklopēdija
Apjomīga un detalizēta informācija par pasaules modes vēsturiskām izmaiņām un specifiku. Grāmatā ietverta modes un stila vēstures līkloči no Senās Ēģiptes līdz jūgendstila modes laikmetam.

O.Ozols Latvieši ir visur
Pirmais latviešu globālais trilleris! Cits skatījums uz vēsturi, patiesi skaists un mazliet dramatisks stāsts par mīlestību, savādām attiecībām ar ļoti dažādiem cilvēkiem visās pasaules malās…

V.P.Jangs Krustceles
Sensacionālā romāna “Būda” autora otrais darbs. Egocentriskais multimiljonārs Antonijs Spensers pēc asinsizplūduma smadzenēs nonāk komā – un “atmostas” sirreālā pasaulē …

Latvijas leģendas, 3 daļas
Grāmatās “Latvijas leģendas” aprakstīti notikumi un personības, kas veidojuši Latviju lielāku. No Satekles valdnieka Rūsiņa līdz leģendārajam latviešu hokejistam Kārlim Skrastiņam – grāmatā ievērots hronoloģiskais princips – aprakstīti cilvēki un notikumi, sākot no senatnes līdz mūsdienām.

I.Ziedonis Epifānijas
„Epifānijas ir robežšķirtne starp dzeju un prozu, prozai to tuvina nesaistīta valoda un telpiskums, dzejai – dziļi intīmā uztvere liriskā varoņa skatījumā, caur izteikti subjektīvu prizmu, savukārt arī epifānijas ritmika svārstās ļoti plašās robežās …

Dž.Selindžers Uz kraujas rudzu laukā
Stāsts par kādu puisi vārdā Holdens Kolfīlds, kurš grib izrauties no apnicīgās skolas, no derdzīgās kopmītnes, no visas šīs dzīves “priekš kaķiem”.

F.Nīce Tā runāja Zaratustra
Darbs, kurā visspilgtāk parādās F. Nīčes izdomātais „Pārcilvēks” un koncepts „Varas griba”.

E.Šafaka 40 vārtu uz mīlestību
Mīlestība ir gaistoša, tā nāk kā vilnis, apšļaksta tevi no galvas līdz pat papēžiem un pazūd. Tikai uz brīdi, līdz nākamajam vilnim. Šī grāmata ir Mīlestība. Mīlestība pret pasauli, vienam pret otru, pret Dievu.

Ē.Hānbergs Pirmā grēka līcis
Iespēja nokļūt 70. gadu Latvijā un izbaudīt divu gados cienījamu ļaužu kāzas.

Latviešu sadzīves tradīcijas un godi!
Grāmata ļauj iepazīt mūsu valsts senās paražas, par kurām, iespējams, jau esam aizmirsuši. Vai zināt, ko senie latvieši svinēja 2. jūlijā? Vai zināt, ko dēvē par Bišu Dievu…

A.Skujiņa, R.Pauls Dziesmas lietainā dienā
Deviņās nodaļās apkopoti Austras Skujiņas dzejoļi, kurus katras nodaļās sākumā papildina Raimonda Paula dziesmas ar notīm.

Leģenda Eižens Finks
Uzziniet, ko viņš domāja par dzīvi un kā skaidroja sapņus.

O.Vācietis Nolemtība
Ojāra Vācieša pēdējo gadu dzeja. Jānis Peters par šo grāmatu teic: „Šī grāmata ir neatkārtojama savā traģiskajā spēkā. Šī grāmata ir Tava un reizē visu mūsu nacionālā bagātība”.

L.Brīdaka Mans Ziedonis
Krājums tapis pēc Imanta Ziedoņa vēlēšanās – kā dāvana no draugiem viņa 80. dzimšanas dienā – atmiņas, atmiņas, atmiņas

Troļļi
Troļļu dvīņi Paja un Pajko vieni paši dodas dziļi ziemīgajā mežā, lai atrastu lūsi. Paja vienmēr ilgojusies sastapt šo mistisko kaķim līdzīgo dzīvnieku ar mirdzošajām acīm. Bet vai viņi tiešām atrod lūsi… vai arī lūsis atrod viņus?

M.Stāraste Pelēkais namiņš
Stāsts ar autores ilustrācijām par pelēko namiņu un tā iedzīvotāju priekiem un bēdām.

Ozolu meža pasakas
Omulīgajā Ozolu mežā dzīve rit ierastu gaitu. Dzīvnieku māmiņas un tēti rūpējas par ģimeni, bet mazuļi rotaļājas, draiskojas un dara gan darbus, gan nedarbus.

S.Kozlovs Ezītis miglā un citas pasakas
Pasakas ir īsas, un tik apburošas. Katra rosina uz pārdomām, jo katrā pasakā ir kaut kas pateikts arī starp rindiņām. Bērniem rodas interesanti jautājumi.

R.Riordans Zibens zaglis
Pavisam parasts zēns nokļūst sengrieķu dievu konflikta vidū. Persijam ir tikai desmit dienas, lai ar draugu palīdzību novērstu karu Olimpa kalnā. “Patiesi burvīgs un jautrs piedzīvojumu stāsts, kas īpaši aizraujošs liksies zēniem. Persijs Džeksons būs lielisks veids, kā padarīt skolu par mītisku vietu.”

Briesmoņu jūra
“Zibens zagļa” turpinājums. Persija Džeksona septītais mācību gads aizvadīts aizdomīgi mierīgi. Ņujorkas privātskolā nav manīts neviens pats briesmonis. Taču, kad nevainīga bumbu spēle starp Persiju un klasesbiedriem pārtop nāvējošā cīņā pret negantu kanibālu baru, viss saiet… teiksim tā, dēlī.

S.Zeies Miglas fejai pa pēdām
Humora pilnajā spoku romāniņā „Nezāļu valstība” autors šķetina noslēpumu pēc noslēpuma, lai saprastu, kur pazudušas Mēness sirpja lauskas un kas ir neparastā Miglas feja. Kurš atklās lielo noslēpumu?

M.Stīvotere Balāde
Negaidīta mīlestība, smagi izcīnītas cīņas, feju un reālā pasaule…Džeimsam Morganam piemīt gandrīz pārpasaulīgs muzikāls talants, kas ir pievilinājis Nualu, dvēseli laupošu feju mūzu. Viņa pārtiek no neparastu cilvēku radošās enerģijas, līdz tie iet bojā.

A.Plišota Oksa Pollaka
Trīspadsmit gadus vecā Oksa Pollaka domāja, ka neatšķiras no citiem pusaudžiem, līdz kādu nakti viss mainījās… Viņa, kas vienmēr bija sapņojusi par nindzju, pēkšņi sevī atklāj pārdabiskas spējas!

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu