Konkurss 7.-12. klašu skolēniem projekta “Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ievaros

Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā Projekta “Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros īstenotā konkursa vispārējās izglītības iestāžu audzēkņiem nolikums.

Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros Pļaviņu, Viesītes, Rundāles, Šauļu, Kurtuvēnu, Šauļu un Žagares pašvaldību teritorijās esošo vispārējās izglītības iestāžu 7. – 12. klašu audzēkņi 2013.gada rudenī tiek aicināti piedalīties konkursā „Mana novada dārgumi”.

Konkursa mērķis: nodrošināt iespēju vispārizglītojošo solu audzēkņiem iepazīt sava novada izcilas personības – uzņēmējus, kas rada ekoloģiskus un mājās ražotus produktus un preces, apzināt novada īpašos ēdienus, tradīcijas, apmeklējot vietējos mājražotāju tirdziņus – mājtirgus.

Konkursa dalībnieki: vispārējo izglītības iestāžu audzēkņi no 7. – 12.klasei Pļaviņu, Viesītes, Rundāles, Šauļu, Kurtuvēnu, Šauļu un Žagares pašvaldībās.

Konkursa norises laiks: no 2013.gada 3. – 17. oktobris.

Konkursa dalībnieka uzdevums: izveidot fotoportretu vai fotoreportāžu vietējā mājtirgū, kas ataino konkrētā mājtirgus specifiku, atklāj mājražotāja – tirgotāja personību un iepazīstina ar konkrētajam apvidum raksturīgiem produktiem, atklājot novada un mājtirgus unikalitāti.

Konkursa norises forma: fotokonkurss, kurā var piedalīties ikviens vispārizglītojošo skolu audzēknis no 7. – 12. klasei individuāli vai grupās. Fotografēšanai drīkst izmantot jebkura veida fotokameras. Fotogrāfijas līdz 17. oktobrim plkst. 24:00 jānosūta uz e–pastu tirgus@plavinas.lv.

Konkursa žūrija: vietējā mājtirgus pārstāvis, fotogrāfs, vietējo mediju pārstāvis.

Konkursa balvas: pirmo trīs vietu ieguvēji saņem balvas no vietējā mājtirgus. Žūrijas komisija var piešķirt arī īpašas simpātiju balvas.

Citi nosacījumi:
1. Konkursa ietvaros iesūtīto fotogrāfiju autoriem jānorāda pilns savs vārds un uzvārds. Projekta īstenotāji patur tiesības izmantot iesūtītās fotogrāfijas turpmāk mājtirgus popularizēšanas un vietējo iniciatīvu atbalstam, norādot katras fotogrāfijas autoru katrā publicēšanas reizē.
2. Fotogrāfiju izmēriem un izšķirtspējai jābūt ne mazākai kā 1 MB.
3. Fotogrāfijās jābūt skaidri saprotamam attēlam, kurā redzamas vai nu vietējā mājtirgus personības, produkti vai atainoti mājtirgu pasākumi, apmeklētāji utml. Fotogrāfijas, kurās nebūs saprotams attēls, tiks uzskatītas par nederīgām.