Vidusskolēnu vasaras skola Kanādā

Kvantu kriptogrāfijas skola (Quantum Cryptography School for Young Students (QCSYS)) piedāvā aizraujošu nedēļas programmu 10. – 12. klašu skolēniem no 2011. gada 8. līdz 12. augustam. Programmu organizē Kvantu Informātikas Institūts (Institute for Quantum Computing (IQC)) sadarbībā ar Vaterlo Universitāti (University of Waterloo).

Skolēniem būs iespēja aplūkot vienu no aizraujošākajām tēmām mūsdienu zinātnē – kvantu kriptogrāfiju. Programmas ietvaros būs iespēja piedalīties rakstu veidošanā par kvantu fiziku un kriptogrāfiju, tikties ar dažiem slavenākajiem pētniekiem šinī jomā, kā arī piedalīties kādā no kvantu skaitļošanas un kvantu kriptogrāfijas eksperimentiem.

Piedalīties drīkst vidusskolas skolēni vecumā no 15 gadiem. No visu klašu skolēniem priekšroka tiks dota 11. klases skolēniem, tomēr organizatori izpētis pieteikumus arī no 10. un 12. klasēm. Lai piedalītos programmā jābūt zināšanām matemātikā un fizikā vismaz 11.klases līmenī. 10.klases skolēniem var būt izņēmumi.

Tā kā programma tiek piedāvāta angļu valodā, skolēniem attiecīgi jābūt pietiekamām angļu valodas zināšanām.

Programmā ir vieta 40 skolēniem.

Līdzdalība ir bezmaksas. IQC segs izmaksas par visu: aviobiļetes, dzīvošanu, ēdināšanu un piegādes.

Pieteikuma anketu un visus kontaktus var atrast šeit: http://new.iqc.ca/conferences/qcsys2011