LR Ārlietu ministrs ciemos pie mums (+bildes)

Piektdien, 26.februārī, plkst.14.00 Pļaviņu novada ģimnāzijas svinību zālē notika 10.-12.klašu skolēnu tikšanās ar Latvijas Republikas Ārlietu ministru Māri Riekstiņu.

Tikšanās laikā ārlietu ministrs pastāstīja par ārlietu ministrijas darbu, tās galvenajiem virzieniem. Pēc tam klātesošajiem bija iespēja uzdot jautājumus. Starp ministru un skolēniem izvērtās diskusija, piemēram, par Latvijas attiecībām ar lielo kaimiņu Krieviju, par Gvantanamo ieslodzītā uzņemšanu Latvijā, par Ārlietu ministrijas politikas kvalitāti, arī par ar ārpolitiku nesaistītiem jautājumiem – Parex bankas pārņemšanu, iespējamo ekonomikas situācijas uzlabošanu Latvijā.

Tikšanās noslēgumā ministrs uzdāvināja skolai vairākas vērtīgas grāmatas.

Paldies ministram par uzaicinājuma apmeklēt Pļaviņu novada ģimnāziju un tikties ar mūsu skolēniem pieņemšanu!

Īsi par ministru.

Dzimis 1963.gadā.
Beidzis Valsts fiziskās kultūras institūtu un LU Juridisko fakultāti.
Jau no 1992.gada strādājis Ārlietu ministrijā. Bijis vēstnieks ASV un Meksikā. Vadījis Latvijas delegācijas iestāšanās sarunas ar NATO.
No 2007. gada sākuma pildīja Ministru prezidenta biroja vadītāja pienākumus.
No 2007. gada 8. novembra LR Ārlietu ministrs.
M.Riekstiņš ir LR II šķiras Atzinības krusta lielvirsnieks, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris.
Pārvalda vācu, angļu un krievu valodu.

(Foto no www.am.gov.lv)