Sacensības pneimatiskajā biatlonā Pļaviņās

BiatlonsJānis Eiduks

Paplašinoties biatlona federācijas darbībai, jau 2 gadus Latvijā tiek rīkotas sacensības pneimatiskajā biatlonā. Šajās sacensībās var un ir aicināts piedalīties ikviens interesents!

Vasarā tā ir skriešana vai rollerslēpošana ar šaušanu pa 4cm lieliem krītošiem mērķiem, kuri atrodas 50m tālumā. Ir veicami 5 šāvieni vienā šautuvē. Par nesašautu mērķi – 30m soda aplis.

Ziemā – skriešanas vai rollerslēpošanas vietā ir slēpošana slidsolī.
Pneimatiskā biatlona priekšrocība ir tā, ka tas nav dārgs sporta veids un var atļauties ikviens interesents.

Pļaviņās ir izveidojusies slēpošanas biatlona bāze, tāpēc šeit tiek organizētas arī sacensības pneimatiskajā biatlonā.

Pirmās šādas sacensības notika 20. septembrī slēpošanas biatlona bāzē “Jankas” (atrodas Aiviekstes pagastā) 4 dažādās vecuma kategorijās. Piedalījās komandas no Rīgas, Vecbebriem, Pļaviņām, Daugavpils un Krāslavas.

Sacensības organizēja mūsu skolas skolēni un viņu vecāki. Sacensību organizēšana un tiesāšana noritēja veiksmīgi, tāpēc biatlona federācija, kuras pārstāvji arī bija klāt, ierosināja organizēt pneimatiskā biatlona sacensības arī ziemā uz slēpēm. Paredzamais norises laiks – marts.