Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Raksti ar atslēgvārdu: publiskā-runa

Publiskās runas konkursā Rīgā

Latvijas valodu skolotāju asociācija sadarbībā ar latviešu, krievu, vācu, franču, angļu, itāliešu valodu skolotāju asociācijām, Valodu mācību centru, Latviešu valodas aģentūru, pašvaldības izglītības pārvaldēm, vispārizglītojošām skolām organizēja publiskās runas konkursu ar devīzi „Es piedzimu laikā” 3 kārtās.

Konkursa mērķis – kopt skolēnu komunikatīvo prasmi mērķtiecīgi izmantot dzimto valodu un svešvalodu savā pašizpausmē, demonstrējot un pilnveidojot publiskās runas iemaņas.

Šī gada 12.martā es – 9.a klases skolniece Sintija Silagaile – pirmo pavasara brīvlaika dienu pavadīju, pārstāvot mūsu skolu valsts publiskās runas konkursā. No sākuma biju ļoti uztraukusies, bet diena izvērtās patiešām jauka.

Pēc tam, kad ieradāmies, visiem dalībniekiem tika noorganizēta tikšanās ar aktrisi Zani Daudziņu. Iespējams, ka pirms brīža apgūtās lietas tomēr nevar palīdzēt publiskajā runā, bet nodarbība bija patiešām pozitīva un aizraujoša.

Visus dalībniekus sadalīja piecās grupās pa piecpadsmit – atbilstoši izvēlētajai svešvalodai. Es biju angļu valodas grupā. Man nācās runāt pirmajai, tomēr esmu priecīga, ka tā, jo pēc tam varēju neuztraucoties klausīties citu dalībnieku runas.

Mēs paši viens otram uzdevām jautājumus par dzirdēto un pat iesaistījāmies diskusijās par Rebeku Bleku, Džastinu Bīberu un grāmatu „Krēsla”. Tā es kārtējo reizi pārliecinājos par to, cik dažādi var būt cilvēku viedokļi.

Mājās es devos ar atzinību un jaunu, manuprāt, lielisku pieredzi. Vēlos pateikties Ingrīdai Upeniecei un Valdai Mičulei par to, ka sniedza man atbalstu un palīdzēja gatavoties valsts publiskās runas konkursam.

S.Silagaile

Skolas publiskās runas konkursā

Pļaviņu novada ģimnāzijas olimpiāde 26. janvārī skolā notika publiskās runas konkurss ar devīzi „Es piedzimu laikā” 1.kārta. Apsveicam:

Alisi Jermakovu (12.b)ar iegūto 1.vietu (izvirzīta dalībai konkursa 2.kārtā);
Sintiju Silagaili(9.a) ar iegūto 2.vietu(izvirzīta dalībai konkursa 2.kārtā);
Diānu Polginu(8.a) ar iegūto 3.vietu (izvirzīta dalībai konkursa 2.kārtā);
Reini Liepiņu(8.e) ar iegūto atzinību.

Paldies skolotājiem V.Rullei, I.Upeniecei, G.Žildei, T.Starčenko par ieguldīto darbu!

Skolēniem novēlam veiksmi publiskās runas konkursā ar devīzi „Es piedzimu laikā” 2.kārtā, kas notiks 8.februārī Koknesē!

Žūrijas komisija