8. klašu tikšanās ar NMPD ārsta palīgu Lindu Milsoni

Ik gadu vairāki tūkstoši skolēnu pieņem lēmumu, kādu profesiju apgūt un kurā nozarē nākotnē strādāt. Jauniešu izvēli nosaka profesijas prestižs, iespējamais atalgojums, tomēr svarīgi ņemt vērā arī pieprasījumu darba tirgū, iepazīt sevi un orientēties profesiju apguves iespējās Latvijā. Darbs NMPD – neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ir tikai viena no iespējām. Kāds ceļš ejams, kas jāprot un cik laika jāiegulda, lai tur nonāktu? Visas atbildes jaunieši saņēma tikšanās reizē ar NMPD ārsta palīgu Lindu Milsoni.

Tātad – apdomā, kādas nodarbes patīk skolā un ārpus tās, kādas ir aizraušanās un vaļasprieki. Pārdomā, kas padodas un par saviem talantiem apvaicājies skolotājiem, draugiem, radiniekiem. Noskaidro, kāda izglītība profesijā nepieciešama, kurās mācību iestādēs to var apgūt, cik laika un līdzekļu tam nepieciešams. Iztēlojies, ko vēlies sasniegt, par kādu darbu un dzīvi sapņo. Neapstājies, ja esi cietis neveiksmi! Esi drosmīgs, uzdrošinies un rīkojies saskaņā ar savu pārliecību. Tikai izmēģinot var saprast, kas katram ir piemērots. Varbūt šī būs tava iespēja?

Skolotāja Aiga