Spēlfilma “Bille”

Bille_5_7_klbille20. septembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Pļaviņu kultūras centrā 80 5.-7.klašu skolēni noskatījās Latvijas simtgades projektā tapušo I. Kolmanes spēlfilmu “Bille”, kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas darba motīviem. Skolēni guva priekšstatu par 20.gs. sākuma Rīgu, par ētisko vērtību nozīmi un saglabāšanos gadu gaitā (ģimene, daba, draudzība, atbildība), par latviešu rakstnieces V. Belševicas dzīvi, jo romāns ir veidots kā autobiogrāfisks darbs. Pēc filmas noskatīšanās literatūras, klases audzinātāja stundās notika pārrunas un sava viedokļa paušana par kopīgo un atšķirīgo, par cieņu un iecietību pret veciem cilvēkiem, par draudzības spēku un nozīmi. Literatūras un latviešu valodas stundās tika gatavoti ielūgumi uz filmu, lai skolēni izprastu dažādu tekstu funkcijas un nepieciešamību ikdienā.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu