Pļaviņu novada ģimnāzijas folkloras pulciņš

2.martā Lēdmanes pamatskolā notika Piedaugavas novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums – skate, kuras mērķis ir apzināt tradicionālo vērtību apgūšanas un pārmantošanas veicināšanu un popularizēšanu Latvijas bērnu un jauniešu vidū.
Sarīkojumā piedalījās septiņas bērnu un jauniešu folkloras kopas no Katlakalna, Allažiem, Zaķumuižas, Pļaviņām, Jaunjelgavas, Lēdmanes un Kokneses. Katra kopa rādīja savu 7 minūšu programmu, kā arī izdziedāja kopdziesmu, bet pēc gardām pusdienām visi kopā izdancojām 9 rotaļas. Diena beidzās ar jautrām darbnīcām, kurās bērni daudz ko iemācījās un arī izgatavoja paši sev dāvanas, kuras aizvest uz mājām. Pļaviņu novada ģimnāziju pārstāvēja 6 folkloras pulciņa meitenes un ar mūzikas instrumentu spēli priekšnesumu kuplināja Simona un Kristīne. Ieguvām 2.pakāpes diplomu un iespēju piedalīties programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” nacionālajā sarīkojumā Līvānos. Paldies ceturtajām un trešajām klasēm, kas palīdzēja mums apgūt deju programmu rotaļu pēcpusdienās, un visiem par atbalstu, sadarbību, uzmundrinošu vārdu!

Agita Lindenberga, folkloras pulciņa vadītāja.