Masļeņica izskanējusi pavasara gaidās!

Pavasara sākums ir būtisks visām tautām, jo tas sola, ka ziemas grūtības jau aiz muguras, klāt jaunā ražas sezona, kas atnesīs lielāku pārticību.

Ne velti daudzas tautas ar jautrām spēlēm, masku gājieniem, dziesmām un rotaļām svin ziemas aizvadīšanu, ar savām darbībām paužot prieku par tuvojošos pavasari .  Kris­tīgajā pasaulē tas arī ir laiks pirms lielā gavēņa, ko aizvada ar līksmību un gardiem cienastiem. Tāda tradīcija ir arī slāvu folklorai raksturīgā Masļeņica, ko svin nedēļas garumā ar plašām svinībām, pankūku mielastu nedēļas nogalē. Kaut arī  ziema bija silta un sniega nebija  tik daudz, lai kārtīgi izpikotos, pavasara atnākšana ir ne mazāk gaidīta un līksma.   Ieskats  svētku aktivitātēs skolā!