Viduslaiki Jaunpilī un šokolādes meistarklase Pūrē

rudens

15.oktobrī  3.a un  4.a klases skolēni devās ekskursijā uz skaisto Jaunpili, kur mūs sagaidīja interesantais mūks Teodors un viņa kalpone Mārīte.
Uzģērbām mazā mūciņa tērpu un kļuvām par pilntiesīgiem viduslaiku skolēniem.
Viduslaikos skolēni mācījās no agra rīta līdz vēlam vakaram. Mājas darbus gan nepildīja. Bagāto cilvēku meitas skolā negāja, viņas mācījās pie privātskolotāja. Iecēlām savu valdnieku un valdnieci. Mūks Teodors un Mārīte mums mācīja viduslaiku galma manieres. Ieroču istabā apskatījām senos ieročus. Mūks Teodors pastāstīja kā ar tiem cīnījās. Mums par godu izšāva senais pils lielgabals.

Pēc neilga brauciena, nokļuvām Pūres šokolādes pasaulē. Apskatījām interesanto šokolādes muzeju. Skatījāmies filmu par šokolādes tapšanu no kakao pupiņas džungļos līdz šokolādei, apstrādi, lietošanu. Gatavojām savas šokolādes figūriņas.

Noguruši, bet priecīgi atgriezāmies mājās.

Paldies mūsu skolotājām Ingai Baginskai un Vinetai Platgalvei par šīs jaukās ekskursijas organizēšanu.

Viktorija Kaugere,
3.a klases skolniece