Pasaules Pārtikas diena

skivis16.oktobris ir  pasaules Pārtikas  diena, kuru  atzīmē, lai pievērstu uzmanību  badam, kas pastāv vairākās pasaules valstīs. Tās mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par pārtikas pieejamību visā pasaulē . Mums katram ir vērts aizdomāties par to, ko ēdam, no kurām valstīm tiek ievesti produkti, kas ikdienā ir uz mūsu galda, par iespējām  taupīt produktus un resursus, kas nepieciešami, lai tos piegādātu Latvijai. Pasaulē ik gadu atkritumos tiek izmesta trešā daļa saražotās pārtikas. Kā ir mūsu mājās? Mūsu skolā? Brīžos, kad nevari izlemt kādu našķi pirkt nākamo, atceries, ka citiem šādas izvēles, iespējams, nekad nav bijis un nebūs! Vai esi gatavs dalīties? Domā par to, kas no pārtikas iepakojuma nonāk pārtikā un negatīvi ietekmē cilvēka šūnas. Vai tu to zināji? Un, kad nevari izlemt ko pirkt , atceries, ka  ēdam, lai dzīvotu, nevis dzīvojam, lai ēstu!

5.a klases preses nodaļa

Ekopadomes pārstāvji, projekta “Ēdam atbildīgi!” ietvaros, gatavo veselīgus un garšīgus ēdienus no ķirbja: