Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Futbols Pļaviņu novada ģimnāzijā

football-clipart-black-and-white-test2-hi

Pļaviņu novada ģimnāzijas  sacensības futbolā starp klasēm tika sarīkotas, atsaucoties uz  LFF izsludināto futbola nedēļu. Tās organizēja FK ,,Pļaviņas DM’’ un  skolas interešu izglītības futbola pulciņš. Pēc nolikuma klases tika sadalītas trīs grupās: 2.-4.kl., 5.-7.kl. un 8.-9.klases. Laukumā vienlaicīgi varēja doties trīs zēni un viena meitene no klases komandas.   Nolikums paredzēja spēli bez vārtsarga, bez neizšķirta rezultāta (pēcspēles soda sitieni no  10 m atzīmes 1×1 m izmēra vārtos līdz pirmajai kļūdai, uzvarētājai komandai tika piešķirti 2 punkti, zaudētājai komandai – viens punkts). Uzvara spēlē – 3 punkti, zaudējums – 0 punkti. Tāpat kā pagājušajā mācību gadā,  tika paredzēts  superfināls starp uzvarētājiem 5.-7.kl. un 8.-9.kl. grupās.

            Jaunākās grupas spēles notika  9. septembrī  ģimnāzijas sporta zālē. Priecēja tas, ka 2.b, 3.b un 4.a klases pieteica pa divām komandām, kā arī skanīgie nosaukumi, piemēram, “Dinamīts”, “Tīģeri”, “Sēlija”. Interesanti bija vērot jaunpienācēju – 2.klašu sniegumu, jo pirmās klases nestartēja pagājušajā gadā. Ļoti labi sevi parādīja 2.b klases komanda ,,Dinamīts’’, kura finālspēlē uzvarēja gadu vecāko komandu 3.a ar rezultātu 3-0. Izspēlējot spēles 2.-4. klašu grupā, labākās komandas bija  2.b ,,Dinamīts’’,  3.a un 4.a ,,Sēlija’’. Šo komandu finālspēlēs  galīgais vietu sadalījums šāds: 1. – 4.a ,,Sēlija’’, 2. – 2.b ,,Dinamīts’’, 3. – 3.a (skatīt kopvērtējuma tabulu 2.-4.kl.)

13. septembrī savu sniegumu demonstrēja 5.-7.kl. grupa. Šajā grupā 5.b klase  tika pārstāvēta ar divām komandām – “Barselona” un “Real Madrid”, kuras sevi parādīja  ar cīnītāja raksturu, ar komandas spēli līdz pēdējai minūtei, tādēļ arī attiecīgi izcīnīta 1. un 3. vieta kopvērtējumā. Negaidīti no kopējā starta izkrita par favorīti uzskatītā 7.a klase, kura izslēgšanas spēles  pēcspēles soda sitienos zaudēja 6.b klases komandai. Līdz ar to 6.b  klase kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu  (skatīt tabulu).

             14.septembris aicināja noskaidrot vietu sadalījumu starp  8.-9.klasēm. Te vienkāršs risinājums – apļa izspēle un attiecīgi izcīnītās vietas. Šajā grupā īpašu pārsteigumu nebija, jo iepriekšējā gada favorīte un superfināla uzvarētāja 8.b klase arī šogad neatstāja citām klasēm ne mazāko cerību uz uzvaru (skatīt tabulu).

            Superfināls- tiekas 5.b ,,Barselona’’ pret 8.b. Liekas nekas nevarētu traucēt gūt 8.b klases komandai vieglu uzvaru, bet tā nedomāja 5.b klases spēlētāji. Cīņa izrādījās ne no vieglajām 8.b klasei, jo 5.b ,,Barselona’’ ar  sportisku azartu un cīņas sparu  parādīja cienīgu pretestību gados vecākajiem futbola spēles biedriem. Tikai  saprotot, ka jāpieliek nopietni spēki lolotai kopējai uzvarai, 8.b klase spēles beigu daļā panāca 2-0 pārsvaru, tādējādi otro gadu pēc kārtas uzvarot superfināla spēlē.

            Noslēgumā jāpateicas ģimnāzijas direktorei par pretimnākšanu sacensību organizēšanā, klašu komandām, klašu audzinātājiem par piedalīšanos šajā futbola pasākumā, pārējiem klases biedriem par savu komandu atbalstu, par vienotas komandas formas izdomu. Futbola nedēļas ietvaros organizētās  sacensības otro gadu pēc kārtas ir jaunas tradīcijas aizsākums futbola popularizēšanai ģimnāzijā. Paldies arī mūsu fotogrāfiem par futbola aizraujošo emociju  saglabāšanu  skolas vēsturei.

              Paldies dalībniekiem saka spēļu organizētājs FK ,,Pļaviņas DM’’, futbola pulciņš un spēļu tiesneši D.Kaņepējs un I.Siliņš.

Ar rezultātiem var iepazīties šeit.

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu