DRAUDZĪGA SKOLA ATGĀDINA

puzle

Kustības „Draudzīga skola” misija ir pilnveidot skolas psihosociālo vidi, lai attiecības starp bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas administrāciju tiktu balstītas savstarpējā cieņā un sadarbībā.  Izvērtējot situāciju skolā, bērnu vajadzības, par bērniem draudzīgu var uzskatīt skolu, kurā izveidota droša un sakārtota vide, attiecības starp bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas administrāciju balstītas uz cieņu, sadarbību un atbalstu, tiek nodrošināta pienācīga izglītības kvalitāte un bērnam dota iespēja darboties radoši, realizējot savas idejas un talantus. Jāatceras, ka katrs bērns ir indivīds ar savu neatkārtojamu iekšējo pasauli un ārējās pasaules īpašu uztveri. Mūsdienās mācību procesu raksturo liels apgūstamās informācijas daudzums un spēju attīstīšana to ātri atrast un apstrādāt. Tomēr nemainīgi svarīgs ir arī pedagogu, skolas, vecāku un sabiedrības kopumā uzdevums veicināt skolēna attīstību par pilnvērtīgu un harmonisku personību. Tādēļ būtiski atbalstīt bērnu tieksmi pašiem atklāt pasauli un meklēt tajā savu patiesību. Kritiska problēmu izvērtēšana un risināšana, iztēles attīstība, godīguma un atbildības audzināšana – tie ir šīs sistēmas uzdevumi. Kā mums sokas ar to realizēšanu? Cik esam atbalstījuši kustības aktivitātes un ieceres? Vai kas ir mainījies? Vai izrunājam  aktuālas tēmas par dzīvi un sadzīvošanu skolā , plašākā sabiedrībā, iespējām iesaistīties skolas vides uzlabošanā? Iespējams, ka nekas jauns jau nav jāizgudro, tikai jādod skanējumu savai skolai – vai tie ir jaunieši, kuri darbojas, vai tie ir skolotaji,  kuri māca ne tikai savu mācību priekšmetu, bet arī dzīves un sirds gudrības-  galvenais ir būt un darboties kopā!