Paviu novada imnzija - skolas ka

Pļaviņu novada ģimnāzija

skola, kurā dators ir tavs draugs

Paviu novada imnzija - logo

Pētniecisko un literāro darbu konkursa noslēgums Kuldīgā

Armanda Lasmane,
Pļaviņu novada ģimnāzijas
 latviešu valodas un literatūras skolotāja

20160320_183500Aizstaigāt uz tādām vietām –
Nevar kartē saskatīt.
Tās nav ceļvežos, ne plānos,
Tikai ceļš turp pieved klāt.
Mazas puķes pļavu klānos
Iesāk tevi uzrunāt.
Sīkumi tie ir un nieki.
Eju. Un tik līksma sirds.
(I.Ziedonis.)
 

11.martā  noslēdzās Valsts nozīmes pētniecisko un literāro darbu konkurss, kas bija veltīts dižā jaunlatvieša, ekonomista un politiķa  Krišjāņa Valdemāra 190. jubilejai.

Konkurss noritēja vienā vecuma grupā (10.–12. klase vai 1.–4.kurss profesionālās izglītības iestādēs).  Konkursam  tika iesniegti 174 darbi, visvairāk bija iesūtīti radošie darbi.

Šajā konkursā piedalījās arī mūsu skolas 10.klases skolniece Džesika Nikaļuka ar savu pētniecisko darbu „Klintaines pagasta bibliotēka – mana bibliotēka”. Uz noslēguma pasākumu 11.martā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā tika uzaicināti laureāti, starp kuriem bijām arī mēs. Džesika  pētniecisko darbu konkursā ieguva 1.vietu un „Ezīša kausu.”Cildinot jaunos autorus, žūrijas pārstāvji tos salīdzināja ar ezīšiem – ārēji varbūt spuraini un durstīgi, bet ar siltu sirdi, vērīgi un jūtīgi.

Žūrijas pārstāve Mārīte Milzere atzina:”Konkursā ieguvēji ir visi, kuri apstājās, atcerējās, padomāja par sevi, vietām un cilvēkiem ap sevi. Paldies visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem, kā arī žūrijai!”

Konkursa darbus izvērtēja žūrijas komisija: Anda Kuduma- filoloģijas doktore, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece, Mārīte Milzere – filoloģijas maģistre, mācību grāmatu autore, Zanda Borga – filoloģijas maģistre,  Liepājas teātra literārā padomniece, Dace Ozoliņa – VISC Tālākizglītības un projektu nodaļas vadītājas vietniece, Kaspars Špūle – VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vecākais referents, Ilze Dalbiņa – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja, Ligita Mežkalne – dzejniece, latviešu valodas un literatūras skolotāja,  Lilita Mačtama-Kuldīgas novada Izglītības nodaļas speciāliste.

Konkursu organizēja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO LNK, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību.

Lepojos ar Džesikas Nikaļukas veikumu, kura savu pētniecisko darbu „Klintaines pagasta bibliotēka – mana bibliotēka” nosūtīja Krišjāņa Valdemāra konkursam. Paldies viņai par to!  Paldies Klintaines pagasta bibliotekārei Alitai Klušai par konsultēšanu! Paldies direktora vietniecei Ilzei Seipulei un Džesikas mammai, kas palīdzēja mums nokļūt šajā pasākumā un  ļāva izskanēt tajā Pļaviņu novada ģimnāzijas un Klintaines pagasta bibliotēkas vārdam.

IMG_7421 IMG_7283 IMG_7111 IMG_7484 dzesika 20160320_183424

Komentēt

Tev jāienāk, lai komentētu