22.marts- Pasaules ūdens diena

udens22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena.  Latvijā diena plaši tiek atzīmēta kopš 1996. gada. Tās mērķis ir pievērst starptautisku uzmanību valstu un pilsētu ūdens sistēmām, ūdens resursu, ūdens kvalitātes un kvantitātes jautājumiem. Pasaules ūdens dienā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzeramajam ūdenim, kas atsevišķos pasaules reģionos kļūst par izsīkstošu vai piesārņotu resursu. Latvijā varam lepoties ar labas kvalitātes un pietiekošā daudzumā esošu dzeramo ūdeni, kā arī lieliskiem dabīgo minerālūdeņu resursiem. Skolas preses ministrija aicina izmantot iespēju uzzināt vairāk par ūdens resursiem, darbiem to aizsardzībai, iedvesmoties no stāstiem, un izzināt, kā rīkoties, lai saglabātu dabas vērtības arī nākamām paaudzēm! Vai tu dosies pārgājienā, meklējot kādas upītes izteku, lasīsi grāmatu par ūdeņu lomu dabā, ieklausīsies pavasara avotu skaņās, atceries- ūdens ir visas Zemes dzīvības pamatā. Izturies atbildīgi pret dzīvības nodrošināšanai tik nepieciešamo un nenovērtējamo dabas resursu.