Sveču diena

sveces 2. februārī  atzīmējam Sveču dienu. Par godu šai dienai februāris nosaukts par Sveču mēnesi, kad varam ļauties tradīcijām -  sveču liešanai, jo šajā dienā lietās sveces degot visgaišāk. Sveču gaisma piesaista cilvēkus – tos, kas tic, kas šaubās. Informācijas avoti vēsta, ka  Sveču dienā daudz jātērē, jāēd cūkgaļa, jāsmejas un jādzied. Meitām jāēd dzērvenes, lai būtu sārti vaigi. Sveces jālej smejoties, jo dusmīgam lējējam sveces sprakšķot. Un vēl – šajā dienā namamātes vāra pupas un cep karašas. Ja kādai nav ko cept – tai vajag drusku gaļu vai miltus ielikt krāsnī, lai smarža pārietu pāri istabai. Tiek uzskatīts, ka tas, kurš Sveču dienā vairāk mielosies un daudz smiesies, jaunajā gadā dzīvos bagāti un būs laimīgs. Sveču dienā jāiet ciemos, lai augtu gari lini, tomēr  nedrīkst matus sukāt – tad tie būs sveķaini.  Ja šajā dienā saule gaiši spīd – nāks vēl vairāk sniega, nekā pirms tam ir snidzis. Bet, ja  Sveču dienā silts laiks – būs agrs pavasaris. Kādi ir Tavi vērojumi?

Skolas preses ministrija